Battente Classic

CO JE BATTENTE CLASSIC…

Skryté zárubně Battente Classic je moderní, designové řešení pro otočné dveře, kdy není použita klasická obložková zárubeň, ale minimalistická, takřka neviditelná hliníková zárubeň. Je určena pro bezfalcové nebo reverzní dveře, které si můžete povrchově upravit na stejný povrch jako je okolní stěna nebo osadit designovými dveřmi s dýhovaným nebo lakovaným povrchem. Skrytá zárubeň je univerzální jak pro sádrokartonové příčky, tak pro zděné příčky.

JE LIBO VÝŠKU 3 METRY..

Skryté zárubně z kolekce Classic lze vyrobit až do výšky 3 metry. Obecně jsou využívány rozměry dle ČSN normy, které udávají tzv. výšku průchodu neboli světlost. Za standardní rozměry je považovaná výška průchodu 197 a 210cm. Dále to pak pokračuje dle Vašeho přání vždy po 10cm, tzn. 220, 230, 240 až do zmíněných třech metrů.

ČISTÉ LINIE NA PRVNÍM MÍSTĚ..

Absolutní elegance a čisté linie jsou u skrytých zárubní zaručeny. Dveře BATTENTE se skrytou zárubní BATTENTE při zavření úplně splynou se stěnou. Jejich „skryté“ provedení umožňuje dokonalou integraci dveří s okolní stěnou. Tím, že zvolíte skryté provedení dveří, odlehčíte celý prostor interiéru, a tím místnost opticky zvětšíte.

Skryté zárubně Battente

SMĚR OTEVÍRÁNÍ – REVERZNÍ I KLASICKÉ

Dveře můžete otevírat jak klasickým způsobem dle logiky a to je k sobě nebo tzv. reverzně což je otevírání do ostění (do zárubně) od sebe. Reverzní otevírání je velice estetické, jelikož umožňují docílit jednotné roviny dveří se stěnou např. v dlouhé chodbě.

JEDNOKŘÍDLÉ NEBO DVOUKŘÍDLÉ..

Skryté zárubně můžete vybírat jak pro jednokřídlé dveře, tak v případě potřeby velkorysejšího průchodu i skryté zárubně pro dvoukřídlé dveře. Ani u dvoukřídlích dveří nejste limitováni rozměry. Platí stejná rozměrová specifikace (na výšku) jako pro jednokřídlé skryté zárubně.

S HORNÍM RÁMEM NEBO DO STROPU..

Skryté zárubně Battente mají další vychytávku a to je zárubeň bez horního profilu (rámu), tím docílíte čisté přechodové linie se stropem. Samozřejmostí je i klasická zárubeň ve tvaru obráceného “U” s takzvaným nadpražím. Ať zvolíte jakoukoli variantu, tak dokonalý výsledek je zaručen.

DO SDK NEBO ZDĚNÉ PŘÍČKY..

V jednoduchosti a praktičnosti je ta opravdová krása. Pro zděnou nebo sádrokartonovou příčku je pouze jeden profil / typ skryté zárubně. Liší se pouze technika montáže: u zděné příčky se předem připravuje stavební otvor u SDK se příčka staví ruku v ruce se skrytými zárubněmi.

MAXIMÁLNÍ ŽIVOTNOST

Každá skrytá zárubeň má speciální povrchovou úpravu tzv. fosfátováním, což slouží k dokonalé ochraně proti korozi a případné oxidaci. Následně je nanášen podkladový nátěr, který zaručí perfektní přilnutí dalších povrchových úprav.

INTEGROVANÝ VÁGRYS

Toto ocení především řemeslníci a montážní technici. Vágrys je narýsovaná vodorovná čára na stavbě v interiéru. Vágrys slouží k odměřování výškových úrovní. Bývá vždy 1 metr nad povrchem budoucí čisté podlahy a je vyznačen po obvodu místnosti. Vágrys tedy slouží pro přesnou výškovou instalaci skryté zárubně.

MAGNETICKÝ ZÁMEK

Součástí skryté zárubně je i excentrický protiplech, který je seříditelný a umožnuje dokonalé seřízení pro správné dovření dveřního křídla. Tento díl je součástí originálního magnetické zámku, který je součástí každého dveřního křídla do skryté zárubně.

DOKONALÁ KONSTRUKCE

Konstrukce naší skryté zárubně byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženo ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů do finální podoby konstrukce. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomii, praktičnost a obrovskou pevnost naší zárubně, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

TUNNING..

Designové příslušenství

Samozřejmostí je široká nabídka našich partnerů z oblasti designového dveřního příslušenství (M&T, Cobra by Novague, originál Battente), jako jsou kliky, madla a mušle na posuvné dveře.

Detaily na prvním místě!

Detaily, detaily a zase ty detaily 🙂 Můžete ladit i zdánlivě málo viditelné příslušenství jako je vnitřní magnetický zadlabací zámek s protiplechem, skryté panty, ale i těsnění po obvodu zárubně. Ideálně sladit např. s povrchem dveřní kliky.

Skrytý samozavírač dveří

Originální integrovaný samozavírač dveřního křídla, který není vidět. Lze zvolit s brzdou nebo bez brzdy. Dveře se po otevření sami zavřou. Je nutná speciální úprava dveřního křídla.

Dovírač ve skrytém pantu

Tichý dveřní dovírač (tlumené zavírání) s nastavenou hydraulickou rychlostí zavíraní. Je integrovaný do středového pantu a není vidět. Dokonale funkční u dveřních křídel do 45kg. Lze instalovat i dodatečně.

SKRYTÉ SOKLOVÉ LIŠTY

Jedná se o moderní a designové provedení tak obyčejné věci jako jsou soklové lišty. Soklový hliníkový profil ve tvaru “L” je zapuštěn do stejné linie jako je okolní stěna. Do tohoto profilu se následně vsadí skrytý sokl např. v barvě okolní stěny nebo ve stejném dřevěném dekoru jako je dveřní křídlo. Sokl je vhodný jak do ZDĚNÉ, tak SDK příčky.

Jak správně připravit stavební otvor pro SKRYTOU ZÁRUBEŇ (zdivo)

Stavební otvory pro SKRYTÉ ZÁRUBNĚ Battente (šířka)

!!! Tyto stavební otvory jsou určeny pouze pro ZDĚNÉ PŘÍČKY, pro SDK příčky se stavební otvory nepřipravují !!!

Skrytá zárubeň 600 (dle ČSN) = SO 710mm 
Skrytá zárubeň 700 (dle ČSN) = SO 810mm 
Skrytá zárubeň 800 (dle ČSN) = SO 910mm 
Skrytá zárubeň 900 (dle ČSN) = SO 1010mm
Skrytá zárubeň 1000 (dle ČSN) = SO 1110mm
Skrytá zárubeň 1100 (dle ČSN) = SO 1210mm
Skrytá zárubeň 1200 (dle ČSN) = SO 1310mm

Stavební otvory pro SKRYTÉ ZÁRUBNĚ Battente (výška)

!!! Tyto stavební otvory jsou určeny pouze pro ZDĚNÉ PŘÍČKY, pro SDK příčky se stavební otvory nepřipravují !!!

Skrytá zárubeň 1970 (dle ČSN) = SO 2030mm 
Skrytá zárubeň 2100 (dle ČSN) = SO 2160mm 
Skrytá zárubeň 2200 (dle ČSN) = SO 2260mm 
Skrytá zárubeň 2300 (dle ČSN) = SO 2360mm
Skrytá zárubeň 2400 (dle ČSN) = SO 2460mm
Skrytá zárubeň 2500 (dle ČSN) = SO 2560mm
Skrytá zárubeň 2600 (dle ČSN) = SO 2660mm
Skrytá zárubeň 2700 (dle ČSN) = SO 2760mm
Skrytá zárubeň 2800 (dle ČSN) = SO 2860mm
Skrytá zárubeň 2900 (dle ČSN) = SO 2960mm
Skrytá zárubeň 3000 (dle ČSN) = SO 3060mm

SKRYTÁ ZÁRUBEŇ Battente Classic - vše co potřebujete vědět

Toužíte po proměně vašich klasických otočných dveří v moderní designový prvek interiéru v duchu minimalismu? Pak jsou pro vás tím vhodným řešením skryté zárubně pro zapuštěné otočné dveře. Zmizí rám obložek a místo něj přijde nová téměř neviditelná hliníková zárubeň. Stěna s dveřmi může pak vypadat úplně jinak – originálně, v duchu moderních trendů.

Můžete si krásně pohrát s novým designem dveří a okolní stěny, protože spolu budou bez omezení splývat, když je polepíte stejnou tapetou, natřete stejným nátěrem nebo vyzdobíte štukováním. To ale není jediná cesta k originálnímu vzhledu. Dveře nemusí být jenom neviditelnou součástí většího celku, dají se upravit také kontrastní tapetou nebo zůstat u klasického dřevěného vzhledu dýhy.

Dveře zapuštěné do skryté zárubně jsou v jedné rovině se stěnou, ve které jsou umístěny, takže jediným viditelným prvkem se stává klika. Skrytá zárubeň Battente je rám, který umožňuje instalaci dveří v jedné rovině se stěnou, a to jak do sádrokartonové stěny, tak do zděné příčky.

TECHNICKÉ INFORMACE

VIDEO INSTRUKTÁŽ MONTÁŽE - BATTENTE CLASSIC

MONTÁŽNÍ VIDEO - BATTENTE CLASSIC

MONTÁŽNÍ VIDEO - BATTENTE DVEŘE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - KATALOGY

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA