FAQ

Technické OTÁZKY

Jak vysoké dokážete vyrobit bezflacové dveře do obložkové zárubně?

Zaměřujeme se na atypické dveřní systémy, kvalitu a preciznost výroby, abychom zaručili spokojenost našich zákazníků. Navíc jsme schopni vyrobit bezfalcové dveře na míru i v atypických rozměrech a to až do výšky 3 metry. Díky naší zkušenosti v oboru a moderním technologiím, které využíváme, jsme schopni zajistit vysokou kvalitu bez kompromisů.

Umíte vyrobit požární dveře do skryté zárubně?

ANO! Nabízíme kvalitní požární dveře do skryté zárubně, které splňují nejvyšší bezpečnostní a požární normy a to požární odolnost EI/EW 45 DP3. Naše dveře jsou precizně vyrobené z kvalitních materiálů a využívají moderní technologie výroby. Jsou ideální pro použití v komerčních i bytových prostorech, kde je nutné zajistit vysokou ochranu před požárem a šířením kouře.

Díky neomezeným možnostem výroby jsme schopni vyrobit požární dveře na míru s přesnými rozměry a specifikacemi podle vašich požadavků. Naše dveře jsou vybaveny kvalitními zámkovými systémy a těsněními, které minimalizují průnik kouře a ohně.

Všechny naše požární dveře jsou testovány a certifikovány v souladu s příslušnými normami, aby byla zaručena jejich bezpečnost a spolehlivost. Jsou k dispozici v různých variantách designu a barev, aby se co nejlépe hodily k vašemu interiéru.

Umíte vyrobit BEZFALCOVÉ požární dveře do obložkové zárubně?

ANO! Požární bezfalcové dveře jsou základním prvkem pasivní požární ochrany v budovách. Tyto dveře jsou navrženy tak, aby v případě požáru minimalizovaly šíření ohně a kouře z jedné části budovy do druhé. Kromě toho by měly být schopny odolat vysokým teplotám a tlakům vznikajícím v případě požáru.

Nabízíme širokou škálu požárních bezfalcových dveří, které jsou precizně vyrobené z kvalitních materiálů (dýha, laky, lamináty) a využívají moderní technologie výroby. Jsou k dispozici v různých variantách designu jak v plném, tak proskleném provedení.

Všechny naše požární bezfalcové dveře jsou testovány a certifikovány v souladu s příslušnými normami, aby byla zaručena jejich bezpečnost a spolehlivost. Jsou tedy nezbytným prvkem pro všechny budovy, kde je nutné zajistit vysokou úroveň požární ochrany.

Umíte vyrobit BEZFALCOVÉ požární stěny do obložkové zárubně?

ANO! Atypické požární bezfalcové stěny umíme vyrobit jak v plném, tak proskleném provedení. Jsou ideálním řešením pro komerční prostory nebo velké otevřené prostory, kde je nutné oddělit jednotlivé části budovy a minimalizovat šíření požáru a kouře a zároveň je kladen i velký důraz na designový celek. Tyto stěny jsou navrženy tak, aby dokázaly splnit nejnáročnější požadavky na bezpečnost, funkčnost a estetičnost.

Nabízíme neomezené možnosti výroby atypických požárních bezfalcových stěn s přesnými rozměry a specifikacemi podle vašich požadavků.

Všechny naše atypické požární bezfalcové stěny jsou testovány a certifikovány v souladu s příslušnými normami, aby byla zaručena jejich bezpečnost a spolehlivost. Jsou tedy nezbytným prvkem pro všechny budovy, kde je nutné zajistit vysokou úroveň požární ochrany a zachovat designový celek.

V jaké fázi stavby se instalují skryté zárubně a stavební pouzdra?

Skryté zárubně i stavební pouzdra se instaluji ve fázi hrubé stavby, což znamená, že jsou hotové příčky. Zděné příčky jsou bez omítek a sádrokartonové příčky jsou před zaklopením sádrokartonů. Skryté zárubně a stavební pouzdro se osadí dle návodu a následně se aplikují finální povrchy stěn.

Je možné skryté zárubně a stavební pouzdra instalovat pod úroveň podlahy?

Ne není! Jak skryté zárubně, tak stavební pouzdra se instaluji na úroveň čisté podlahy – což znamená, že leží na finální podlahové krytině (dlažba, vinylová podlaha, dřevěná podlaha, litá podlaha atd.) Může se, ale stát, že stavba nedodrží správnou výšku úrovně podlahy. I toto je samozřejmě řešitelné, ale bohužel na úkor financí. Bude nutné vyrobit dveře i případně obložky v atypických výškách.

Opravdu šetří stavební pouzdro místo?

Zcela určitě 🙂 Díky stavebním pouzdrům posuvné dveře jednoduše “zmizí”. Tím získáme cca 1,5 m2 navíc. Oproti klasickým otočným dveřím není potřeba počítat s volným místem na rádius otevřených dveří. Mimo to se interiér i opticky zvětší. Jedná se o skutečně zajímavý designový, ale hlavně prakticky funkční prvek v interiéru. Pokud dveře k oddělení místností nutně nepotřebujete, můžete je nechat stále otevřené a budou “neviditelné”. Nebudou překážet.

Jak vysoké dokážete vyrobit reverzní dveře do obložkové zárubně?

Nabízíme kvalitní a precizně vyrobené reverzní dveře na míru až do výšky 3 metrů. Díky našim neomezeným možnostem výroby vám můžeme zajistit dveře přesně podle vašich požadavků a přání. Využíváme moderní technologie a kvalitní materiály, abychom vám mohli nabídnout dveře s dokonalým vzhledem a funkčností.

Můžu na stavební pouzdro zavěsit třeba kuchyň?

Obecně na klasická stavební pouzdra nelze nic zavěšovat, jelikož by se mohla kapsa pouzdra deformovat a to by následně narušilo posuv dveřního křídla. Ale i na toto je myšleno! Máme speciální stavební pouzdro Ewoluto, které oceníte všude tam, kde je potřeba ušetřit prostor či šikovně předělit místnost, a současně nechcete podléhat žádným kompromisům. Instalací si totiž zajistíte nejen úsporu místa, ale přímo na kapsu můžete připevnit nábytek, ať už celou stěnu nebo těžší police. Pouzdro je vysoce odolné a jeho konstrukce je přizpůsobená nosnosti 30 – 360 kg.

Jaká je maximální výška skrytých zárubní a stavebních pouzder?

Všechny typy skrytých zárubní dodáváme v maximální výšce 3000mm a šířce 1000mm. Všechny typy bezobložkových pouzder a stavebních pouzder pro obložku dodáváme taktéž v maximální výšce 3000mm a šířce 1200mm. Tyto rozměry jsou pro jednokřídlé provedení dveří. Jednotlivé možnosti pro vícekřídlé provedení Vám rádi sdělíme na vyžádání.

Zvládnu sám namontovat skrytou zárubeň?

U instalace skrytých zárubní je opravdu veliký tlak na přesnost a technickou zručnost. Pokud, ale dokonale ovládáte laserové měření a jste technicky i manuálně zručný, tak je to určitě možné. Obecně ale doporučujeme tyto speciální dveřní systémy a jejich následnou montáž přenechat na odborné firmě.

Jaká je maximální váha dveří do stavebního pouzdra?

Je myšleno i na situace, kdy si chcete nechat vyrobit od truhláře opravdu velké a masivní dveřní křídlo, které jste si třeba sami navrhli 🙂 Naše standardní nosnost posuvných vozíčků je 100kg. Lze si ale vyžádat i zesílené pouzdro se speciálními vozíčky a kolejnicí až do nosnosti 150kg.

Jsou skryté zárubně a stavební pouzdra vhodné do koupelny?

Ano, jsou. Skryté zárubně i stavební pouzdra můžete s klidným svědomím použít i v koupelně. Mají speciální antikorozní úpravu, která v běžných bytových podmínkách dokonale odolává vlhkosti. Máme v nabídce také speciální antikorozní pouzdro s třívrstvou ochranou (pozinkování, polyesterová vrstva a epoxidová barva), které je určené pro prostředí s vysokou vlhkostí jako jsou např. sauny a bazény. Odolnost tohoto pouzdra vůči korozi byla testována. Pouzdro úspěšně prošlo testem, ve kterém bylo během 240 hodin vystaveno působení slaného postřiku (vlhkost: 95%, 5% NaCl) – pouzdro zůstalo zcela nepoškozené a bez nejmenší stopy oxidace. Toto pouzdro lze vyrobit na zakázku.

Co přesně znamená dveře pro následnou povrchovou úpravu?

Jsou to tzv. dveře PRIMER, které jsou opatřeny základním speciálním nátěrem. Tento nátěr je určen pro následnou povrchovou úpravu. Můžete použít stejný odstín nátěru jako je okolní stěna, tapeta, stěrku nebo v koupelnách třeba i obklad. Dveře v základním nátěru PRIMER můžete použít jak do skrytých zárubní, tak do bezobložkových stavebních pouzder.

Sortiment OTÁZKY

Co všechno máte vystaveno na showroomu?

Najdete u nás přehledně a profesionálně odprezentovaný velký počet skrytých zárubní, bezobložková pouzdra, klasická stavební pouzdra, sklo – hliníkové dveře, dýhované dveře, lakované a laminátové dveře. Najdete, ale u nás i ty nejkvalitnější podlahy od špičkových světových výrobců jako je Quick Step (vinyl, laminát), Berry Alloc (vinyl) a české dubové dřevěné podlahy od firmy Esco.

Jaké dveře mohu použít do Vašich skrytých zárubní?

Do našich skrytých zárubní můžete použít samozřejmě všechny námi nabízené dveře, ale můžete také využít jakéhokoli českého výrobce dveří nebo truhláře, který zná náš sortiment, tedy značku Eclisse.

Máte nějaký sortiment na skladě?

Ano, máme 🙂 Snažíme se ten nejprodávanější sortiment držet celoročně na skladě. Jedná se především o základní rozměry stavebních pouzder 197 a 210 v bezobložkovém a standardním provedení. Obecně tento sortiment jsme schopni doručit v řádech dnů po celé české republice. Co se týká dveří, tak ty se vždy vyrábějí na zakázku.

Jaké dveře mohu použít do Vašich stavebních pouzder?

Do našich stavebních pouzder můžete použít samozřejmě všechny námi nabízené dveře, ale můžete také využít jakéhokoli českého výrobce dveří nebo jakéhokoli truhláře, který zná náš sortiment, tedy značku Eclisse.

Co vše potřebujete vědět, abych získal/a předběžnou cenovou nabídku?

Rádi Vás přivítáme u nás na showroomu, kde Vám pomůžeme s výběrem vhodných dveří 🙂 Společně vybereme model dveří (jak budou vypadat – plné, prosklené atd..), materiál (dýha, sklo-hliník, lak nebo lamino), funkce (otočné, posuvné). Upřesníme si předpokládané rozměry, počty kusů a zda požadujete zakázku včetně realizace (montáže). Pak se už můžete těšit na předběžnou cenovou nabídku, kterou zasíláme obvykle do druhého dne.

Kde všude mohu skryté zárubně a stavební pouzdra použít?

Skryté zárubně a všechny typy stavebních pouzder mají takřka neomezené možnosti využití. Doménou je především residenční bydlení. Díky jejich odolné konstrukci jsou běžně instalovány např. v komerčních prostorech nebo zátěžových prostorech, jako jsou nemocnice a výrobní závody. Naše skryté zárubně a stavební pouzdra mají díky své kvalitě nekonečně mnoho možností využití.

Co jsou stavební pouzdra?

Stavební pouzdra jsou moderní řešení pro posuvné dveře, které umožňují skryté napojení místností a pomáhají maximalizovat prostor v interiéru. Stavební pouzdro není po osazení vidět.

Jaké materiály jsou použité na výrobu stavebních pouzder?

Stavební pouzdra jsou vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, jako je ocel a hliník, které zajišťují jejich dlouhou životnost a vysokou odolnost.

Jaká je životnost stavebního pouzdra?

Díky kvalitním materiálům a preciznímu zpracování, které používáme u našich stavebních pouzder, můžeme zaručit jejich dlouhou životnost. Při správné instalaci a údržbě by měla být jejich životnost minimálně 30 let.

Jaké jsou možnosti doručení a instalace?

Nabízíme možnost doručení i instalace našich stavebních pouzder. Doručení lze realizovat po celé ČR ZDARMA a případná instalace je prováděna našimi kvalifikovanými techniky.

Jaké jsou hlavní výhody skryté zárubně Battente?

Skrytá zárubeň Battente přináší řadu výhod. Jedním z hlavních plus je estetický vzhled, který přispívá k modernímu a elegantnímu designu prostoru. Dále umožňuje úsporu místa, jelikož dveře jsou skryty uvnitř zdi. Navíc, umožňuje flexibilitu v designu, jelikož může být pokryta stejným materiálem jako je stěna.

Je skrytá zárubeň Battente vhodná pro komerční i rezidenční prostory?

Absolutně, skrytá zárubeň Battente je výbornou volbou pro oba typy prostor. Díky svému elegantnímu a minimalistickému designu je ideální pro moderní kanceláře, hotely, ale i pro stylové byty či domy.

Jaké materiály mohu použít na povrch skryté zárubně Battente?

Skrytá zárubeň Battente může být opatřena jakýmkoliv materiálem, který odpovídá povrchu stěny, například omítkou, malbou, stěrkou atd..

Máte jiné otázky?