Luce Jednokřídlé

CO JE LUCE JEDNOKŘÍDLÉ…

Stavební pouzdro Luce jednokřídlé, je bezobložkové stavební pouzdro pro posuvné dveře s přípravou pro elektrorozvody. Pouzdro Luce je navržené tak, aby byly respektovány čisté linie v interiéru. Absencí obložkové zárubně získáte více volnosti a čistoty, jelikož dveře splynou s okolní stěnou. Díky úplné integraci bezobložkového pouzdra se stěnou, vytváří Luce efekt neviditelného posuvného systému s kombinací vhodně umístěných vypínačů nebo světel.

JAK TO FUNGUJE..(patentováno)

Díky technologii Luce můžete osadit vypínače, osvětlení, telefonní kabely a zásuvky, aniž byste museli obětovat minimalistický design.

Toto je možné díky integrovaným konstrukčním profilům, které dokáží zachovat stejný design stěny. Pouzdro Luce je vyrobeno se speciálním kanálkem (pro vedení kabelů) se zemnícím drátem pro umístění elektra. Na kapse pouzdra Luce je příprava pro vedení až 5 elektro-krabiček z obou stran.

2,7 METRY, ŽÁDNÝ PROBLÉM..

Bezobložkové stavební pouzdro Luce lze vyrobit až do výšky 2,7 metry. Obecně jsou využívány rozměry dle ČSN normy, které udávají tzv. výšku průchodu neboli světlost. Za standardní rozměry je považovaná výška průchodu 197 a 210cm. Dále to pak pokračuje dle Vašeho přání vždy po 10cm, tzn. 220, 230, 240 až do zmíněných 2,7 metrů.

PRO VŠECHNY TYPY DVEŘÍ..

Do bezobložkového pouzdra Luce můžete osadit samozřejmě všechny typy dveří, které máme v nabídce. Všechna naše pouzdra jsou přátelská ke všem ostatním výrobcům a truhlářům, kteří působí v České republice. Na vyžádání Vám rádi poskytneme vše potřebné pro výrobu dveří do bezobložkového pouzdra Luce. Můžete osadit: dřevěné dveře, lakované dveře nebo dveře celoskleněné.

DO ZDĚNÉ NEBO SDK PŘÍČKY..

Bezobložkové pouzdro Luce je vyráběno ve dvou variantách dle použitého materiálu na dělící příčku. První varianta je pouzdro pro zděnou příčku, které je opatřeno zdicí, omítkářskou sítí a druhá varianta je pouzdro pro sádrokartonovou příčku, které je připraveno na kotvení do SDK profilů.

ČISTÉ LINIE – ŽÁDNÁ ZÁRUBEŇ..

Absolutní elegance a čisté linie jsou u bezobložkových pouzder Luce zaručeny. Je ideální pro minimalistické interiéry a pro ty, kteří chtějí dodat svému bytu či domu moderní design. Jeho vlastnosti umožňují přizpůsobit se jakémukoli typu nábytku a v okolí kapsy osadit bez problému zásuvky, vypínače nebo světla. Oprostěte se od nadbytečných tvarů! Proč si nedopřát dveře bez obložek? Odstraněním obložek kolem dveří získá celý interiér rázem vzdušnější nádech.

VYZTUŽENÉ ROHOVÉ SPOJE

Rohové spoje jsou velice důležitým prvkem konstrukce tohoto pouzdra. Tyto úhelníky ve tvaru “L” z odolné oceli zajištují vyztužení celé konstrukce a v neposlední řadě zaručují trvalou pevnost pouzdra.

ZESÍLENÁ KONSTRUKCE

Jak už bylo řečeno, tak naše pouzdra se vyznačují extrémní odolností proti mechanické destrukci. Tu mimo jiné zajišťuje zesílená vrchní spojka, která obstará lepší spojení vrchního profilu, pouzdra a dorazového dílu. Pro dokonalou linearitu jsou osazeny zesílené upevňovací úhelníky.

DVEŘE SI PĚKNĚ POVODÍME..

Určitě si říkáte, jak to, že se to křídlo v pouzdru nekymácí, když je bezbariérové, nikde žádný práh ani vodicí lišta v podlaze. To jsou přesně ty promyšlené detaily! V ústí pouzdra je dokonale vycentrovaný tzv. vodící trn, který je takřka neviditelný. Ve spodní části dveřního křídla je vyfrézovaná drážka, která spolu s tímto trnem drží křídlo tam, kde má být.

PŘESNOST NA 1.MÍSTĚ – ROZPĚRA (patentováno)

Patentovaná instalační rozpěra slouží k přesnému vyrovnání pouzdra a vymezení přesné šířky průchodu. U vybraných produktů je navíc uvnitř pouzdra vložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se vytáhne a připevní na protilehlou stojinu.

BAJONETOVÁ KOLEJNICE (patentováno)

Pohoda, klídek a “patentáček” s pozdějšími případnými úpravami. Všechna naše stavební pouzdra mají odnímatelnou, bajonetovou kolejnici. Díky tomu lze kolejnici lehce i po zabudování pouzdra vyjmout a provádět jakékoli úpravy, např. přenastavit doraz a utopení dveřního křídla, přidat příslušenství, atd.

NOSNOST VOZÍČKŮ 100KG

Bezúdržbové a bezproblémové vozíčky a kuličková ložiska zajistí dlouho životnost posuvného systému. Dodáváme pro nosnost dveřního křídla 100kg nebo na vyžádání do 150kg.

UTOPÍME, NEUTOPÍME..

Každé naše bezobložkové stavební pouzdro obsahuje regulovatelné zarážky dveřního křídla. Zarážka je umístěna uvnitř kolejnice a lze s ní korigovat jak moc je dveřní křídlo utopené v kapse pouzdra. Zarážku lze instalovat i po zabudování pouzdra.

MOŘE UŠETŘENÉHO PROSTORU

Toto je jedna z opravdu nesporných výhod bezobložkových pouzder! Umožní Vám totiž využít veškerý dostupný prostor pro dveře na maximum. Získáte podstatně více svobody pro umístění jak nábytku, tak dekorací ve Vašem interiéru. Maximálně zvětší užitný prostor i na malých plochách. V případě, že již v projektové dokumentaci budete s pouzdry počítat, tak v průměrném interiéru získáte cca 8m² navíc a to už stojí určitě za myšlenku, co myslíte?

ŘEMESLNÁ SYMFONIE U VÁS DOMA..

Konstrukce našich bezobložkových pouzder byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženou ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomii, praktičnost a obrovskou pevnost našich pouzder, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

SKRYTÉ SOKLOVÉ LIŠTY

Jedná se o moderní a designové provedení tak obyčejné věci jako jsou soklové lišty. Soklový hliníkový profil ve tvaru “L” je zapuštěn do stejné linie jako je okolní stěna. Do tohoto profilu se následně vsadí skrytý sokl např. v barvě okolní stěny nebo ve stejném dřevěném dekoru jako je dveřní křídlo. Sokl je vhodný jak do ZDĚNÉ, tak do SDK příčky.

TICHÝ DOVÍRAČ DVEŘÍ..

Jednostranný BIAS nebo oboustranný BIAS je tichý dovírač dveřního křídla. Plynule a tiše zpomaluje posuvné křídlo ve fázi zavírání. Dovírač je zcela skryt uvnitř kolejnice a není tudíž viditelný. Je vhodný pro všechny typy posuvných dveří od šířky 700mm. U dveří nad 40kg je třeba manuální dovření křídla.

Bezobložkové pouzdro Luce jednokřídlé

Už víte, co jsou posuvné dveře do stavebního pouzdra. Chtěli byste vědět ještě víc? Pak je tu právě pro vás unikátní posuvný dveřní systém, který vám umožní instalovat různé elektro, jako jsou světelné body, termostaty, spínače, přepínače a vypínače nebo telefonní kabely, ve stejné části stěny, do které zajíždí posuvné dveře. Stavební pouzdra ECLISSE Luce jsou posuvné dveře do pouzdra zároveň s inovativním řešením, které umožní mít potřebné elektrorozvody a zařízení v blízkosti dveří.

V jednokřídlém pouzdru ECLISSE LUCE výrobce využil svých zkušeností –  know-how a vytvořil patentovaný systém, díky kterému neexistují žádná omezení pro světla, spínače a elektrické kabely. S tímto patentovaným systémem můžete plnohodnotně využít výhody stěny se stavebním pouzdrem a otevřít se možnostem pro osvětlení interiéru a přidání dalších elektrických kabelů. Na každou stranu pouzdra LUCE lze umístit až 5 elektrických krabic pro různá elektrozařízení. Uvnitř kapsy pouzdra je speciální kanálek se zemnícím drátem, který izoluje kabeláž od posuvných dveří. Tak je přesně vymezeno, kudy kabeláž vede, a předchází se možnému poškození.

TECHNICKÉ INFORMACE

VIDEO INSTRUKTÁŽ MONTÁŽE - LUCE

MONTÁŽNÍ VIDEO - LUCE

MONTÁŽNÍ VIDEO - DVEŘE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA