Bezfalcové a reverzní

Battente PRÉMIUM

Battente Prémium HPL stěrka

Nekonečno možností speciálních HPL povrchů POLYREY od kamene, betonu, kovu, stěrek, látek, dřeva až po neotřelé 3D barvy.

Battente VANTA

Battente Vanta dveře s podlahou

Dubová podlaha položená horizontálně na dveřní křídlo – pro milovníky jednotného designu.

Battente NOBLE

Battente Noble

Decentní svislé frézované linky do dubové švartny 4mm v kvalitě A pro moderní a stylové interiéry – máme špičkové dubové dýhy!

Battente PRÉMIUM

Battente Prémium praskaná dýha

Rustikální praskaná dýha 0,9mm pro stylové a horské roubenky.

Battente IMPERIAL

Battente Imperial lakované

Dveře jako na zámku v dokonalém řemeslném zpracování pro interiéry alá první republika (mat, polomat, lesk, vysoký lesk, krupička, noTouch).

Battente ELITE

Battente Elite

Světlo, světlo a zase světlo – elegantní dveře s velkorysím prosklením a bezrámečkovém provedení.

Battente BASE LAK

Battente HPL polyrey

Základní modelová řada v polyuretanovém lakovaném provedení. Široká škála dekorů dle vzorníků RAL a NCS (mat, polomat, lesk, vysoký lesk, krupička, noTouch).

Battente BASE CPL

Dveře Battente CPL laminát

Základní modelová řada v laminátovém CPL provedení. Široká škála dřevěných dekorů dle vzorníku CPL (střednětlaký laminát).

Battente SOLE

Battente celoskleněné dveře

Celoskleněné dveře pro všechny projektové situace – dejte prostor slunečním paprskům. Designová skla máme v základu 🙂

Battente CUSTOM

Battente custom Design

Battente CustomDesign Vám přináší neomezené možnosti a novou dimenzi individuality – máte své vysněné dveře a nikdo Vám je nechce vyrobit? Stačí skica nebo fotka a my se o vše postaráme…

BEZFALCOVÉ DVEŘE a REVERZNÍ DVEŘE

Co jsou BEZFALCOVÉ DVEŘE

Bezfalcové dveře

Bezfalcové dveře neboli také bezpolodrážkové dveře, jsou dveře, které nejsou opatřeny tzv. falcem (polodrážkou). Díky tomu je možné dveře a zárubeň osadit skrytými panty, které nám zaručí moderní a čistý design kdy je dveřní křídlo v jedné rovině s obložkou. Bezfalcové otočné dveře jsou vždy osazeny do obložkové zárubně. Součástí kvalitních bezfalcových dveří je vždy magnetický zámek, značkové skryté panty a obvodové těsnění. Tento systém se uplatní ve všech místnostech a je vhodným designovým doplňkem moderního interiéru.

Co jsou REVERZNÍ DVEŘE

Reverzní dveře

​Reverzní znamená pracovat, probíhat v opačném směru. Reverzní dveře se tedy otevírají proti zaběhnuté logice a to od sebe do tzv. ostění (do zárubně). Představují moderní a praktické řešení, které může vyřešit problémy s prostorem v interiéru a zachovat čisté linie např. v chodbách. Reverzní dveře patří do kategorie dveří bezfalcových, dají se proto spolu příjemně kombinovat. Ve standardní výbavě reverzního systému jsou 3D skryté panty a magnetický zámek.

Zárubeň pro bezfalcové dveře

VŽDY POCTIVÁ OBLOŽKOVÁ ZÁRUBEŇ

Obložková zárubeň pro bezfalcové nebo reverzní dveře je velice důležitou součástí pro správné fungování celku. Proto naše obložkové zárubně jsou vždy vyrobené z kvalitní dřevotřísky a nikoli z MDF. Jsou opláštěny dle Vašeho výběru buď prvotřídní dubovou dýhou, různými typy laminátu nebo lakované polyuretanovým svrchním nátěrem ze škály RAL. Máme v nabídce obložky s ostrou nebo oblou hranou.

TOP KVALITA KOVÁNÍ JE ZÁKLAD..

Jak již bylo řečeno, tak nedílnou součástí bezfalcových a reverzních dveří je kvalitní kování. V našich dveřích najdete značkové skryté panty TECTUS od německého výrobce, které jsou 3D nastavitelné, což znamená, že se dveřní křídlo dá seřídit bez problémů ve 3 osách. Dnes již standardem je magnetický zámek a nastavitelný protiplech v zárubni. To vše dohromady zaručuje nejen plynulý chod, ale především jsou dosaženy čisté linie pro celkový dojem.

Skryté panty a magnetický zámek
Konstrukce dveří

KONSTRUKCE DVEŘÍ VŽDY NA 1. MÍSTĚ

Asi není třeba dlouze vysvětlovat, že konstrukce dveří je bezesporu stejně důležitá jako pro strom kmen 🙂 Rám dveří – chtějte vždy z masivního dřeva! Obvodový rám dává dveřím tvar a tvoří jejich nosnou kostru. Je tedy velice důležitý pro stabilitu a tuhost dveří. Nejčastěji používaná výplň u našich dveří je děrovaná DTD (bytelná, odolná a pevná) nebo tzv. voština (lehká a variabilní). 

HPL POLYREY DVEŘE - MOŽNOSTI

Objevte svět bez hranic s naší kolekcí francouzkých speciálních HPL povrchů POLYREY (vysoce odolný vysokotlaký laminát), která přináší širokou paletu vzorů od elegantního kamene, přes moderní beton, výrazné kovy, působivé stěrky, útulné látky, teplé dřevo až po inovativní 3D barvy. S námi si můžete dovolit být kreativní a proměnit každý prostor ve výjimečné místo. Přátelé, s POLYREY se otevírá svět plný inspirace a nekonečných možností.
Stránky výrobce: www.polyrey.com

DUBOVÁ DÝHA - MOŽNOSTI

Dubová dýha se používá především jako dekorativní povrchová úprava či na dokončení exkluzivních výrobků v našem případě jako pohledový dveřní plášť. Dýha se získává řezáním tenkých plátků z kmenů dubů pomocí speciálních strojů, které umožňují řezat dýhu velmi tenkou a přitom zachovat její pevnost. Dubová dýha se vyznačuje vysokou tvrdostí, pevností a odolností proti otěru a poškození. Díky svému charakteristickému kreslení a barvě se dubová dýha stala oblíbeným materiálem pro výrobu dveří, zejména v tradičním stylu.

LAKOVÁNÍ - MOŽNOSTI (RAL, NCS)

(mat, polomat, vysoký lesk, krupička, Nano-noTouch)

Naše lakované dveře jsou opatřeny polomatným polyuretanovým nástřikem (jedná se o velice odolný a otěruvzdorný lak). Můžete si vybírat převážně pastelové barvy ze široké nabídky vzorníku RAL. Lakované dveře a zárubně vypadají elegantně a čistě, hodí se tedy především do moderních interiérů. Naše laky jsou testovány a schváleny i pro použití na dětské hračky.

Polyuretanový lak je druh lakovaní, které se používá na povrchovou úpravu dřeva, kovů a dalších materiálů. Tento druh lakovaní se vyznačuje vysokou odolností a tvrdostí, díky čemuž je vhodný pro použití na povrchy, které jsou vystaveny velkému opotřebení, otěru a vodě.

Lakování polyuretanovým lakem se provádí pomocí stříkání. Povrch musí být před aplikací laku pečlivě očištěn a zbaven nečistot. Poté se nanáší vrstva laku a nechá se vyschnout. Polyuretanový lak poskytuje povrchu vysokou odolnost proti poškození, vodě, teplu a chemikáliím. Tento druh lakovaní je vhodný pro použití na podlahách, nábytku, dveřích, schodištích, kuchyňských linkách a dalších místech, kde je požadována vysoká odolnost.

LAMINÁT (CPL) - MOŽNOSTI

Laminát neboli CPL (střednětlaký laminát) je moderní a odolná povrchová úprava pro opláštění dveřního křídla, která dokonale napodobuje přírodní materiály a kresby. Lamináty jsou vysoce odolné proti poškození, poškrábání a snadno se udržují. Uplatnění tedy najdou nejen v rodinách s dětmi a domácími mazlíčky, ale také v komerčních a zátěžových objektech. Lamináty jsou ideální volbou pokud hledáte vysoký výkon a přátelskou cenu.

Laminát CPL je zkratka pro “Continuous Pressure Laminate”, což je typ laminátu vytvořeného stlačením papíru a pryskyřice při vysokém tlaku a teplotě. Laminát CPL se vyrábí tak, že se tenký papír impregnuje pryskyřicí a poté se na něj nanáší dekorační vrstva. Po této fázi se vrstvy spojí a vystaví se vysokému tlaku a teplotě v lisu. Výsledkem je pevná, odolná a velmi odolná vrstva, která se používá k výrobě podlahových krytin, nábytku, a v našem případě dveřních plášťů a dalších výrobků.

Laminát CPL je obvykle vyráběn s vysokou hustotou, což znamená, že je velmi pevný a odolný proti poškrábání, oděru a vodě. Tento typ laminátu je populární pro dveře a  podlahové krytiny, protože je snadno udržovatelný, odolný a má širokou škálu dekorů a barev.

Laminát CPL má obvykle 3 vrstvy – dekorační vrstvu, jádro z vláknitých desek a ochrannou vrstvu. Dekorační vrstva se tiskne s dekorem dřeva, kamenů, keramiky a dalších povrchů, aby vypadala realisticky. Jádro z vláknitých desek poskytuje pevnost a stabilitu, zatímco ochranná vrstva chrání laminát před poškozením.

Celkově lze říci, že laminát CPL je kvalitní a pevný materiál, který se používá k výrobě různých výrobků, včetně podlahových krytin, nábytku a stolů. Je snadno udržovatelný a odolný proti poškrábání, oděru a vodě, a má širokou škálu dekorů a barev, takže se snadno přizpůsobí různým interiérovým stylům.

TUNNING..

Designové kliky

Samozřejmostí je široká nabídka našich partnerů z oblasti designového dveřního příslušenství (M&T, Cobra by Novague, originál Battente), jako jsou dveřní kliky a madla.

Větrací mřížky

Větrací mřížka najde uplatnění ve všech špatně odvětraných nebo vlhkých místnostech. Většinou se osazuje ve spodní části dveřního křídla. Máme pro Vás hliníkové a dřevěné dubové mřížky.

Padací prahová lišta

Padací prahové lišty nebo také padací prahy či prahové lišty je moderní řešení klasických prahů. Umisťují se na spodní stranu dveří a při zavření křídla utěsní prostor mezi dveřmi a podlahou. Plní tedy především funkci hlukově izolační

Jak správně připravit stavební otvor pro BEZFALCOVÉ a REVERZNÍ dveře

Stavební otvory pro BEZFALCOVÉ dveře

Dveře 600 x 1970 / 2100 = SO 700 x 2020 / 2150mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 700 x 1970 / 2100 = SO 800 x 2020 / 2150mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 800 x 1970 / 2100 = SO 900 x 2020 / 2150mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 900 x 1970 / 2100 = SO 1000 x 2020 / 2150mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 1000 x 1970 / 2100 = SO 1100 x 2020 / 2150mm (min. tl. zdi 100mm)

Stavební otvory pro REVERZNÍ dveře

Dveře 600 x 1970 / 2100 = SO 720 x 2030 / 2155mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 700 x 1970 / 2100 = SO 820 x 2030 / 2155mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 800 x 1970 / 2100 = SO 920 x 2030 / 2155mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 900 x 1970 / 2100 = SO 1020 x 2030 / 2155mm (min. tl. zdi 100mm)
Dveře 1000 x 1970 / 2100 = SO 1120 x 2030 / 2155mm (min. tl. zdi 100mm)

BEZFALCOVÉ dveře a REVERZNÍ dveře - vše co potřebujete vědět

Bezfalcové dveře a reverzní dveře jsou efektním a elegantním řešením do moderního interiéru, díky nimž bude i váš domov vypadat, jako by ho zařizoval profesionální bytový architekt. Oboje působí nevšedně, atypicky a jedinečně. Donedávna byly spíše součástí hotelových a sofistikovaných komerčních interiérů. V současné době si nachází cestu i do domácností, kde vytváří luxusní dojem.

Teď je důležité, které dveře z těchto dvou typů zvolit. A víte co? Můžete je zkombinovat a použít i vedle sebe. Dveře se mohou zavěsit totiž tak, že jedny se otvírají dovnitř a druhé ven.

Čím překvapí bezfalcové dveře

tectus-zlaty-skryty-pant-bezfalcove-dvereJsou vám bližší designově čisté interiéry v minimalistickém stylu víc než rustikální vzhled a spousta zdobení a detailů na nábytku a doplňcích? Pokud přestavujete svůj interiér a rozhodnete se vsadit na bezfalcové dveře i tento zdánlivý detail způsobí velké změny a umocní dojem z výsledku proměny vašeho bytu. Bezpolodrážkové dveře, které na milimetr zapadnou do zárubně a perfektně splynou s okolím, jsou totiž současným trendem interiérového designu.

Bezfalcové dveře nebo také bezpolodrážkové dveře jsou dveře bez polodrážky, což znamená, že nemají profilovanou hranu. Bezfalcové provedení umožňuje zavřít dveřní křídlo tak, že díky chybějící polodrážce dokonale splyne se zárubní v jedné rovině. Ani o milimetr nevyčnívá a nenarušuje tak perfektní vzhled vašeho interiéru, i proto jsou tak populární mezi profesionálními bytovými architekty a designéry.

Bezfalcové dveře a skryté panty tvoří perfektní pár

Skryté závěsy, které jsou obsaženy v bezfalcových zárubních, je možné seřizovat tak, aby dveře perfektně zapadly do zárubně a dokonale se stěnou splývaly. Počet závěsů na zárubni vychází z rozměrů a hmotnosti dveřního křídla.

Reverzní dveře – překvapivé řešení do vašeho interiéru

Reverzní dveře lakované bíláReverzní otevírání se začalo více objevovat díky častému používání hliníkových skrytých zárubní. Reverzní dveře však lze použít i s klasickými obložkovými zárubněmi a zárubněmi zapuštěnými, v jejichž případě jsou plocha stěny, zárubně a dveřního křídla v jedné rovině.

Možnosti reverzních dveří umožní zapojit fantazii a kreativitu a najít nové řešení do moderního interiéru. ​Reverzní dveře jsou novým zajímavým trendem v systému otevírání. Otevírají se totiž v opačném směru než obvykle, tedy do zárubně. Dveřní křídlo se otevírá směrem od sebe z pohledové strany. Jedná se o moderní řešení, které je velmi praktické a může vyřešit problémy s prostorem v interiéru.

Reverzní dveře patří do sekce dveří bezfalcových, dají se proto spolu kombinovat. Z praktických důvodů jsou vhodné do úzkých chodeb a prostor, protože jsou dveře v rovině se zárubní. Ve standardní výbavě systému jsou 3D skryté panty, magnetický zámek a u vybraných zárubní vyšší horní lišta.