01
Lis

Jedinečná Kolekce 40 z dílny Battente

Za vznik jedinečné Kolekce 40 mohu dva designéři

Francesco Valentini a Lorenzo Ponzelli jsou dva designéři plní talentu a nadšení pro inovace a krásu. Byli to právě oni, kteří se poprvé zeptali:

“Proč skrývat krásu?”

S touto otázkou se ponořili do světa designu a architektury, aby proměnili obyčejný konstrukční prvek – ZÁRUBEŇ – v něco, co je nejen funkční, ale také atraktivní.

Kolekce 40

Jejich kreativita vedla k nápadu kolekce 40. V tomto konceptu se kovový rám naklání pod úhlem 40 stupňů, čímž vytváří jedinečný a neotřelý vzhled. Hloubka, kterou toto naklonění přináší, je rovněž zajímavým designovým prvkem. To vše je v souladu s typickou snadnou instalací produktů BATTENTE.

Povrchy kolekce 40

Inspiraci čerpali z architektury starověku

V historických stavbách byly stěny okolo oken konstruovány tak, že se směrem do interiéru místnosti rozšiřovaly, aby dovnitř proniklo co nejvíce světla. Tato technika se v architektuře nazývá splay. Valentini a Ponzelli se drželi proporcí klasických prvků interiérových dveří, na které jsme zvyklí po celá desetiletí. Jejich inovace spočívá v tom, že nechali dveře viditelné. Rám, navržený speciálně pro ECLISSE, se tak stal nejen technickým a funkčním prvkem, ale i dekorativním.

Z čeho vznikla Kolekce 40

Spolupráce s ECLISSE byla pro designéry samozřejmou volbou. Tato firma, od svého založení zaměřená na techniku a inovace, se ukázala jako ideální partner pro jejich nápad. Nadšení, které se odráželo během prvních setkání s rodinou De Faveri a týmem ECLISSE, bylo jiskrou, která rozsvítila tento nový a inovativní projekt.

Designéři Kolekce 40

Tip: Kolekce 40 se dá libovolně kombinovat se skrytými zárubněmi Battente a bezobložkovými pouzdry. Nezapomeňte na kvalitní dveřní kliky, které doladí konečný design.