Skryté soklové lišty
27
Dub

Skryté soklové lišty – dokonalé řešení pro moderní interiéry

V dnešní době se design interiéru stal nedílnou součástí každého moderního domu nebo bytu. Většina majitelů bytů a domů se snaží vytvořit prostor, který je nejen krásný, ale také funkční a pohodlný. Jedním z nejnovějších trendů v oblasti designu interiéru jsou skryté soklové lišty, které nabízejí dokonalé řešení pro skrytí kabelů, potrubí a jiných technických prvků v interiéru.

řez skrytá soklová lištaSkryté soklové lišty BATTENTE jsou jedním z designových produktů této společnosti, které se staly velmi populární mezi architekty, designéry a majiteli bytů a domů. Jednou z největších výhod skrytých soklových lišt je různorodost. Lišty lze snadno namontovat na stěnu nebo integrovat do zděné nebo SDK příčky. Díky tomu lze v interiéru vytvořit čistý a moderní vzhled, který se hodí do každého stylu.

Další výhodou skrytých soklových lišt je, že jsou velmi odolné a snadno se čistí. Materiál, ze kterého jsou lišty vyrobeny, je odolný vůči poškrábání a snadno se čistí vlhkým hadříkem. Díky tomu zůstane váš interiér vždy čistý a krásný. Skryté soklové lišty jsou k dispozici v různých provedeních a barvách, takže lze snadno najít takové, které perfektně zapadnou do vašeho interiéru.

Další výhodou skrytých soklových lišt je, že jsou velmi flexibilní. Lišty se snadno přizpůsobí jakémukoli interiéru a lze je instalovat jak na stěnu, tak na podlahu. Díky tomu lze vytvořit různé designové prvky, které dodají vašemu interiéru originální vzhled.

Instalace soklových lišt vyžaduje zručnost

Je pravda, že správná instalace soklových lišt vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Pokud nejste zkušeným řemeslníkem, může být lepší nechat instalaci soklových lišt na odbornících. Zvláště u složitých interiérů nebo když jsou použity náročnější materiály, jako je hliník, je důležité zajistit kvalitní instalaci, aby se dosáhlo perfektního výsledku.

skrytá soklová lišta dub

Avšak, pokud máte zkušenosti s instalací podobných detailů, instalace soklových lišt může být poměrně snadná a přinést vám pocit uspokojení z vlastnoručně dokončeného interiéru. Pokud se rozhodnete instalovat soklové lišty sami, je důležité dbát na to, aby byly umístěny na stejné výšce a aby byly vzájemně rovnoběžné. Při instalaci je třeba také dodržovat návod k montáži výrobce a používat správné nástroje. V každém případě je důležité dbát na to, aby byla instalace soklových lišt provedena správně, aby se dosáhlo dokonalého výsledku a aby byly lišty funkční a trvanlivé po mnoho let.

Soklové lišty DELTA pro kolekci 40 – detail, který dokáže udělat velký rozdíl v interiéru!

Při navrhování a výstavbě interiéru se většinou soustředíme na velké prvky, jako jsou stěny, podlahy a nábytek. Nicméně, skryté soklové lišty jsou malý detail, kterým lze dosáhnout velkého efektu a perfektního zakončení interiéru. Pro naší kolekci 40 máme dokonale sladěné AL soklové lišty, které se instalují přímo na stěnu.

soklová lišta pro kolekci 40

Skryté soklové lišty nejen zakryjí dilatační spáry, ale také dokáží vyrovnat drobné nerovnosti a nedostatky v interiéru. Navíc pomáhají chránit podlahu a stěny před poškozením a snižují hluk v místnosti. Když jde o výběr správných soklových lišt, záleží na stylu a preferencích majitele domu, jakož i na materiálu podlahy a stěn. Nabídka materiálů je obrovská, od dřeva přes lakovanou MDF až po hliník a dýhu.

Takže neváhejte, přidejte si do svého interiéru trochu elegance a dokonalosti s pomocí skrytých soklových lišt!