Pouzdro Teleskop

CO JE POUZDRO TELESKOP..

Teleskop je chytré řešení, chcete-li velkorysí průchod, ale nemáte místo na dvě kapsy stavebního pouzdra. Díky pouzdru Teleskop se schovají dvoje dveře do jedné kapsy. Toto pouzdro zaručí velké prosvětlené průchody a zároveň ušetří tolik cenné místo. Najde uplatnění pro obývací pokoje, jídelny, zasedací místnosti atd.

AŽ DO VÝŠKY 2600mm

Stavební pouzdro pro obložku Teleskop lze vyrobit až do výšky 2,6 metrů. Obecně jsou využívány rozměry dle ČSN normy, které udávají tzv. výšku průchodu neboli světlost. Za standardní rozměry je považovaná výška průchodu 197 a 210cm. Dále to pak pokračuje dle Vašeho přání vždy po 10cm, tzn. 220, 230, 240 až do zmíněných 2,6 metrů.

TELESKOP DVOUKŘÍDLÉ, ŽÁDNÝ PROBLÉM..

Pro dosažení opravdu velkého průchodu je možné zvolit dvoukřídlou variantu – Teleskop proti sobě. Díky tomuto provedení můžete mít průchod až skoro 5 metrů široký. Tento posuvný systém optimalizuje každou plochu s proměnlivým využitím, a ještě jí dodá eleganci.

VELKORYSÝ PRŮCHOD AŽ 4800mm..

Stavební pouzdro pro obložku Teleskop proti sobě lze vyrobit až do šířky průchodu 4,8 metrů. Získáte tím další velké možnosti využití, především ve velkých komerčních i residenčních interiérech.

DO ZDĚNÉ NEBO SDK PŘÍČKY..

Stavební pouzdro pro obložku Teleskop je vyráběno ve dvou variantách dle použitého materiálu na dělící příčku. První varianta je pouzdro pro zděnou příčku, které je opatřeno zdicí, omítkářskou sítí a druhá varianta je pouzdro pro sádrokartonovou příčku, které je připraveno na kotvení do SDK profilů.

PRO OBLOŽKOVOU ZÁRUBEŇ

Toto stavební pouzdro je výhradně určeno pro osazení obložkovou zárubní. Tato zárubeň začistí okolí stavebního pouzdra. Obložková zárubeň je převážně dodávána ve stejném dekoru / materiálu jako je posuvné dveřní křídlo.

MYSLÍME I NA ŘEMESLNÍKY

Například u verze pro sádrokarton jsou předvrtané vodorovné omega profily, které podstatně zrychlí přišroubování SDK desek. Tyto profily najdete u všech typů stavebních pouzder do SDK příčky. Navíc tato vychytávka podstatně zvyšuje pevnost stavebního pouzdra.

8 m² TŘEBA NA MALÉ FITKO..

Toto je jedna z opravdu nesporných výhod stavebních pouzder! Umožní Vám totiž využít veškerý dostupný prostor pro dveře na maximum. Získáte podstatně více svobody pro umístění jak nábytku, tak dekorací ve Vašem interiéru. Maximálně zvětší užitný prostor i na malých plochách. V případě, že již v projektové dokumentaci budete s pouzdry počítat, tak v průměrném interiéru získáte cca 8m² navíc. Tento prostor pak můžete využít např. na menší fitko, šatnu či úložný prostor 🙂

NIKDY NENÍ VIDĚT..

Nespornou výhodou stavebního pouzdra Teleskop je to, že není vidět. Pouzdro je buď obezděno nebo obloženo sádrokartonem dle typu příčky. Toto je právě ta výhoda, která Vám šetří dnes již tolik potřebný prostor, který můžete využit na cokoli.

DVEŘE SI PĚKNĚ POVODÍME..

Určitě si říkáte, jak to, že se křídlo v pouzdru nekymácí, když je bezbariérové, nikde žádný práh ani vodicí lišta v podlaze.. To jsou přesně ty promyšlené detaily! V ústí pouzdra je dokonale vycentrovaný tzv. vodící trn, který je takřka neviditelný. Ve spodní části dveřního křídla je vyfrézovaná drážka, která spolu s tímto trnem drží křídlo tam, kde má být.

PŘESNOST NA 1.MÍSTĚ – ROZPĚRA (patentováno)

Patentovaná instalační rozpěra slouží k přesnému vyrovnání pouzdra a vymezení přesné šířky průchodu. U vybraných produktů je navíc uvnitř pouzdra vložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se vytáhne a připevní na protilehlou stojinu.

BAJONETOVÁ KOLEJNICE (patentováno)

Pohoda, klídek a “patentáček” s pozdějšími případnými úpravami. Všechna naše stavební pouzdra mají odnímatelnou, bajonetovou kolejnici. Díky tomu lze kolejnici lehce i po zabudování pouzdra vyjmout a provádět jakékoli úpravy, např. přenastavit doraz a utopení dveřního křídla, přidat příslušenství, atd.

NOSNOST VOZÍČKŮ 100KG

Bezúdržbové a bezproblémové vozíčky a kuličková ložiska zajistí dlouho životnost posuvného systému. Dodáváme pro nosnost dveřního křídla 100kg nebo na vyžádání do 150kg.

SPECIÁLNÍ VÝZTUHY

Speciální svislé výztuhy zajišťují maximální pevnost a odolnost celého pouzdra. Jsou navrženy tak, aby se zdicím materiálem tvořily jeden pevný celek.

ŽÁDNÉ PRASKÁNÍ OMÍTKY!

Speciálně navržená a konstruovaná omítkářská síť, zamezuje případnému praskání omítky. Omítkářská síť je vyrobena z perforovaného drátu, což maximalizuje přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou.

ŘEMESLNÁ SYMFONIE U VÁS DOMA..

Konstrukce našich stavebních pouzder pro obložku byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženou ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomii, praktičnost a obrovskou pevnost našich pouzder, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

TUNNING..

BIAS - Tichý dovírač

Jednostranný BIAS nebo oboustranný BIAS je tichý dovírač dveřního křídla. Plynule a tiše zpomaluje posuvné křídlo ve fázi zavírání. Dovírač je zcela skryt vně kolejnice a není tudíž viditelný. Je vhodný pro všechny typy posuvných dveří od šířky 700mm. U dveří nad 40kg je třeba manuální dovření křídla.

Synchronizace pro Teleskop

Synchronizace pro Teleskop zajistí, aby se obě dveřní křídla pohybovaly synchronně za sebou. To velmi zjednodušuje manipulaci s dveřmi, obzvláště u širokých průchodů. Synchronizaci lze instalovat i po zabudování pouzdra, aniž by bylo nutné vyndat odnímatelnou kolejnici.

Al profil

Tento profil ve tvaru “U” je určen pro snížení opotřebení a zamezení deformací dveřního křídla ve spodní části křídla, kde je velice namáhán a to díky kontaktu s tzv. vodícím trnem. Profil dává dveřním křídlu vetší odolnost. Do dveřního křídla je nutné vyfrézovat drážku, do které se následně profil vsune.

Stavební pouzdro Teleskop

Máme i řešení pro velký průchod, kde je ale málo místa pro dvě pouzdra po stranách. Pouzdro Teleskop schová do jednoho pouzdra na jedné straně dvě souběžně posuvná dveřní křídla.  Umožňuje tak velké prosvětlené průchody a zároveň ušetří cenné místo. Je to vhodné řešení pro obývací pokoje, jídelny, zasedací místnosti a další prostory, které potřebujete podle potřeby zvětšovat. Otevřením propojíte dvě místnosti a opticky je zvětšíte, protože otevřené dveře nikde nepřekáží. Se stavebním pouzdrem Teleskop vytvoříte i z malé místnosti velký prostor.  A když je třeba, obě místnosti zase snadno oddělíte a uzavřete.

Synchronizace pro Teleskop zajistí, aby se obě dveřní křídla pohybovala synchronně za sebou. To velmi zjednodušuje manipulaci s dveřmi, obzvláště u širokých průchodů. Synchronizaci lze instalovat i později po zabudování pouzdra, aniž by bylo nutné vyjmout odnímatelnou kolejnici. Synchronizaci můžete kombinovat s tichým dovíračem: vaše dveře se zavřou synchronně a lehce s jemným dovřením.

TECHNICKÉ INFORMACE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - KATALOGY

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA