Pouzdro Zákryt

CO JE POUZDRO ZÁKRYT..

Stavební pouzdro Zákryt využijete všude tam, kde potřebujete jednou ranou zpacifikovat dvě prostorové “mouchy”, nebo ušetřit prostor, a to i dodatečně, bez velkých stavebních úprav. Zákryt totiž umožní provoz dvou dveřních křídel vedle sebe, která však potřebují pouze jedinou stěnu. Je tedy ideální pro dvě sousedící místnosti.

AŽ DO VÝŠKY 2600mm

Stavební pouzdro pro obložku Zákryt lze vyrobit až do výšky 2,6 metrů. Obecně jsou využívány rozměry dle ČSN normy, které udávají tzv. výšku průchodu neboli světlost. Za standardní rozměry je považovaná výška průchodu 197 a 210cm. Dále to pak pokračuje dle Vašeho přání vždy po 10cm, tzn. 220, 230, 240 až do zmíněných 2,6 metrů.

DO ZDĚNÉ NEBO SDK PŘÍČKY..

Stavební pouzdro pro obložku Zákryt je vyráběno ve dvou variantách dle použitého materiálu na dělící příčku. První varianta je pouzdro pro zděnou příčku, které je opatřeno zdicí, omítkářskou sítí a druhá varianta je pouzdro pro sádrokartonovou příčku, které je připraveno na kotvení do SDK profilů.

PRO OBLOŽKOVOU ZÁRUBEŇ

Toto stavební pouzdro je výhradně určeno pro osazení obložkovou zárubní. Tato zárubeň začistí okolí stavebního pouzdra. Obložková zárubeň je převážně dodávána ve stejném dekoru / materiálu jako je posuvné dveřní křídlo.

MYŠLENO I NA ŘEMESLNÍKY

Například u verze pro sádrokarton jsou předvrtané vodorovné omega profily, které podstatně zrychlí přišroubování SDK desek. Tyto profily najdete u všech typů stavebních pouzder do SDK příčky. Navíc tato vychytávka podstatně zvyšuje pevnost stavebního pouzdra.

8 m² TŘEBA NA VINOTÉKU..

Toto je jedna z opravdu nesporných výhod stavebních pouzder! Umožní Vám totiž využít veškerý dostupný prostor pro dveře na maximum. Získáte podstatně více svobody pro umístění jak nábytku, tak dekorací ve Vašem interiéru. Maximálně zvětší užitný prostor i na malých plochách. V případě, že již v projektové dokumentaci budete s pouzdry počítat, tak v průměrném interiéru získáte cca 8m² navíc, který můžete využít např. na velkorysou vinotéku 🙂

NIKDY NENÍ VIDĚT..

Nespornou výhodou stavebního pouzdra Zákryt je to, že není vidět. Pouzdro je buď obezděné nebo obložené sádrokartonem dle typu příčky. Toto je právě ta výhoda, která Vám šetří dnes již tolik potřebný prostor, který můžete využit na cokoli.

DVEŘE SI PĚKNĚ POVODÍME..

Určitě si říkáte, jak to, že se to křídlo v pouzdru nekymácí, když je bezbariérové, nikde žádný práh ani vodicí lišta v podlaze.. To jsou přesně ty promyšlené detaily! V ústí pouzdra je dokonale vycentrovaný tzv. vodící trn, který je takřka neviditelný. Ve spodní části dveřního křídla je vyfrézovaná drážka, která spolu s tímto trnem drží křídlo, tam kde má být.

PŘESNOST NA 1.MÍSTĚ – ROZPĚRA (patentováno)

Patentovaná instalační rozpěra slouží k přesnému vyrovnání pouzdra a vymezení přesné šířky průchodu. U vybraných produktů je navíc uvnitř pouzdra vložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se vytáhne a připevní na protilehlou stojnu.

BAJONETOVÁ KOLEJNICE (patentováno)

Pohoda, klídek a “patentáček” s pozdějšími případnými úpravami. Všechna naše stavební pouzdra mají odnímatelnou, bajonetovou kolejnici. Díky tomu lze kolejnici lehce i po zabudování pouzdra vyndat a provádět jakékoli úpravy, např. přenastavit doraz a utopení dveřního křídla, přidat příslušenství, atd.

NOSNOST VOZÍČKŮ 100KG

Bezúdržbové a bezproblémové vozíčky a kuličková ložiska zajistí dlouho životnost posuvného systému. Dodáváme pro nosnost dveřního křídla 100kg nebo na vyžádání do 150kg.

UTOPÍME, NEUTOPÍME..

Každé naše stavební pouzdro pro obložku obsahuje regulovatelné zarážky dveřního křídla. Zarážka je umístěna vně kolejnice a lze s ní korigovat jako moc je dveřní křídlo utopené v kapse pouzdra. Zarážku lze instalovat i po zabudování pouzdra.

SPECIÁLNÍ VÝZTUHY

Speciální svislé výztuhy zajišťují maximální pevnost a odolnost celého pouzdra. Jsou navrženy tak, aby se zdicím materiálem tvořily jeden ucelený a pevný celek.

ŽÁDNÉ PRASKÁNÍ OMÍTKY!

Speciálně navržená a konstruovaná omítkářská síť, zamezuje případnému praskání omítky. Omítkářská síť je vyrobena z perforovaného drátu, což maximalizuje přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou.

ŘEMESLNÁ SYMFONIE U VÁS DOMA..

Konstrukce našich stavebních pouzder pro obložku byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženou ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomie, praktičnost a obrovskou pevnost našich pouzder, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

TUNNING..

BIAS - Tichý dovírač

Jednostranný BIAS nebo oboustranný BIAS je tichý dovírač dveřního křídla. Plynule a tiše zpomaluje posuvné křídlo ve fázi zavírání. Dovírač je zcela skryt vně kolejnice a není tudíž viditelný. Je vhodný pro všechny typy posuvných dveří od šířky 700mm. U dveří nad 40kg je třeba manuální dovření křídla.

PUSH PULL

Je elegantní a funkční doplněk pro posuvné dveře, který umožňuje pouhým stlačením pohodlné vysunutí dveřní křídla z kapsy stavebního pouzdra. Tlačítko PUSH&PULL lze instalovat na dveřní křídlo i dodatečně.

Držáky pro celosklo

Držák pro celosklo – dva typy držáků pro případ, že byste stavební pouzdro osadili celoskleněnými dveřmi. Držák “výřez”, je třeba předem do celoskla vyřezat potřebné otvory pro osazení, nebo držák “klips” pro dveře bez nutnosti frézování otvorů, funguje jako kleště. Obojí pro celoskleněné dveře o síle 8 nebo 10 mm.

Al profil

Tento profil ve tvaru “U” je určen pro snížení opotřebení a zamezení deformací dveřního křídla ve spodní části křídla, kde je velice namáhán a to díky kontaktu s tzv. vodícím trnem. Profil dává dveřním křídlu vetší odolnost. Do dveřního křídla je nutné vyfrézovat drážku, do které se následně profil vsune.

Stavební pouzdro Zákryt

Stavební pouzdro Zákryt zvětší chodbu a okolí. Své využití nachází často při rekonstrukci bytových jader, kde vedle sebe sousedí třeba koupelna a toaleta a otočné dveře tady zabírají spoustu místa v chodbě, setkávají se, narážejí do sebe, mohou se poškodit nebo způsobit úraz. Jedno pouzdro uprostřed pojme do sebe dveře obou místností a problém je vyřešen.

Pouzdro ECLISSE ZÁKRYT je systém, který schová dvoje posuvné dveře vedle sebe do jedné kapsy uprostřed. Pro všechny typy stavebních pouzder je možné využít dveřní křídla od všech tuzemských výrobců. Stavební pouzdro ECLISSE ZÁKRYT je jednoduché a efektní řešení zejména pro malý interiér. Systém stavebních pouzder je nenáročný na montáž a plní svou funkci bezchybně spoustu let. ZÁKRYT je optimální řešení pro dvě sousedící místnosti, které vám ušetří jednak spoustu místa, a navíc můžete kombinovat rozměry jednotlivých průchodů

TECHNICKÉ INFORMACE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - KATALOGY

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA