Montáž skrytá zdivo
27
Zář

V jaké fázi se instaluje skrytá zárubeň?

Potřebujete poradit, kdy v průběhu výstavby je vhodné se zamyslet nad využitím skryté zárubně BATTENTE a jaké informace bude potřebovat vědět stavba?

Zásadní je, že skrytá zárubeň BATTENTE je určena k tomu, aby byla opatřena konečnou povrchovou úpravou příčky. To znamená, že musí být instalována už v rámci hrubé stavby, a to předtím, než se nanese hrubá omítka. U SDK příček se instaluje předtím, než je dokončeno SDK opláštění.

montáž skryté zárubně

Konečná šířka jak zděné, tak SDK příčky by měla být minimálně 100 mm. Stavební otvor je potřeba připravit s přesností na centimetry a jeho šířka by měla být z obou stran o 1 cm větší, než je vnější šířka zárubně. Důležité je tedy předem znát přesné rozměry budoucí zárubně. Veškeré stavební otvory pro naše skryté zárubně najdete zde.

Montáž skrytá zdivo

Při montáži skryté zárubně, je důležité si uvědomit, že tato činnost je úzce spjata s výškou budoucí dokončené podlahy. V průběhu stavebních prací je třeba mít na paměti, že každá zárubeň, ať už skrytá či nikoliv, vyžaduje pečlivé umístění a správné usazení. Je třeba dodržovat určité postupy a zásady, které nám pomohou dosáhnout správného výsledku.

V případě skryté zárubně je její montáž prováděna na výšku budoucí dokončené podlahy. Co to znamená? Jednoduše řečeno, zárubeň by měla být umístěna tak, aby se po dokončení podlahy nacházela na správné výšce a vytvářela tak harmonický celek s celkovým designem interiéru. Jinými slovy, zárubeň by měla být v souladu s výškou podlahy, ačkoliv finální podlaha v době montáže zárubně nemusí být ještě hotová.

vágrys

Abychom zajistili správnou montáž, je třeba řídit se vágrysem. Vágrys je nástroj, který nám umožňuje měřit a vyznačit přesné výšky pro montáž. Pomocí vágrysu si můžeme být jisti, že naše zárubeň bude umístěna přesně tam, kde má být. Osobně doporučuji osazovat skrytou zárubeň až po vylití hrubých podlah (beton nebo anhydrit).

Pokud jde o proces objednání, doporučuji se tímto zabývat s dostatkem času před provedením omítkových prací. Standardní dodací lhůta pro skrytou zárubeň BATTENTE se obvykle pohybuje mezi 4-6 týdny, v závislosti na vybraném designu a rozměrech. Dodací lhůta bude vždy potvrzena při závazné objednávce.

Montáž skrytá sdk

K uzavření objednávky je nutné znát přesný typ zárubně, tedy zda bude BATTENTE Classic nebo BATTENTE Kolekce 40. Dále je potřeba určit rozměr průchodu zárubně, její orientaci (na levou nebo pravou stranu) a typ dveřního křídla, tedy zda bude dřevěné, sklo-hliníkové nebo lakované. K objednání nemusíte znát typ příčky, naše skryté zárubně jsou na rozdíl od našich konkurentů stejné jak pro SDK příčku, tak ZDĚNOU příčku. S výběrem konkrétních technických detailů vám rádi pomohou naši odborníci v našem showroomu..

Tip: ke skrytým zárubním doporučujeme lepené podlahy jak už vinylové nebo dřevěné podlahy, případně lité podlahy. U těchto podlah se nemusí dělat diletační spára a tím pádem se nepoužívají přechodové lišty mezi místnostmi, které by mohly narušovat celkovou čistotu interiéru. Velkou péči věnujte klikám na dveře 🙂