10
Led

Eclisse – kvalita a design vždy na prvním místě 

Líbí se vám místo klasických otočných dveří systém zasouvání do stavebního pouzdra, s nímž ušetříte obytný prostor a vyřešíte další potřeby? V tom případě se blíže seznamte se značkou Eclisse, jedničkou na trhu.

 Eclisse vyrábí stavební pouzdra 3 desítky let

Výrobce Eclisse začal oficiálně svou činnost v roce 1989. V lednu tohoto roku založil Luigi De Faveri ambiciózní projekt podnikání a vynaložil značné investice, aby se zrodil vysoce kvalitní výrobek – stavební pouzdro pro posuvné dveře Eclisse. Postupem času rostl sortiment modelů a v dnešní době má Eclisse více než 10.000 řešení pro různé stavební situace.

Stavební pouzdra byla na světě už mnohem dřív, ale Eclisse vytváří moderní řešení tohoto systému se současnými používanými stavebními materiály a trendy. Je to již více než 30 let, co si Eclisse udržuje pozici lídra na trhu jako nadnárodní společnost, která má zastoupení po celém světě.

Špičková kvalita si získává srdce zákazníků

Pouzdra Eclisse a skryté zárubně jsou proslulá především vysokou kvalitou zpracování a konstrukční promyšleností. Firma pouzdra neustále studuje, testuje, vyvíjí a inovuje. Sleduje moderní trendy a má patentovány různé vychytávky. Eclisse si věří, a protože svůj produkt velmi dobře zná, poskytuje na něj 12letou záruku.

Každý zájemce o stavební pouzdra a skryté zárubně by měl při jejich pořizování být seznámen s jejich kvalitativními přednostmi, aby mohl posoudit, co je pro něj důležité, a mohl se správně rozhodnout. Není totiž pouzdro jako pouzdro. Chybou by bylo řídit se pouze cenou. Ta není nejlevnější, ale zároveň je stále dostupná pro většinu potenciálních zákazníků.

Výhodou instalace stavebního pouzdra je úspora za stavební materiál a získání spoustu prostoru navíc, který můžete využít. To je nezbytné řešení do malých bytů, ale i v moderních velkorysých prostorách vytvoří originální možnosti.

Stavební pouzdro není jen jedno

Možná vás překvapí pestrá nabídka různých variant. Podle vašich potřeb a preferencí si můžete vybrat klasické, obložkové, jednokřídlé pouzdro v různých rozměrech (šířka, výška, tloušťka). To ale zdaleka není všechno, co při pořizování stavebního pouzdra můžete řešit, každý je v jiné situaci. Musíte myslet na další okolnosti:

  • kde bude vést elektřina a kde budou vypínače a světla,
  • kde bude zavěšená kuchyňská linka, skříň, věšák, zrcadlo,
  • zda bude pro obložkovou zárubeň nebo bude tzv. bezobložkové

Tyto všechny situace dokáží stavební pouzdra Eclisse vyřešit.

Stavební pouzdro pro handicapované nebo seniory

Stavební pouzdra již ve svém základu účinně vyřeší vážné potíže osob se se zdravotním postižením, např. pohybující se na vozíčku. Je mnohem snazší projíždět průchodem s posuvnými dveřmi, kde nejsou žádné prahy. Osoba na vozíčku může mnohem jednodušeji otevřít i zavřít dveře, aniž by se musela složitě otáčet. Stejně tak ocení posuvné dveře i osoby používající např. chodítka či jiné kompenzační pomůcky, nebo např. lidé nevidomí či zrakově postižení.

Ale to není všechno, čím posuvné dveře usnadní těmto lidem život. Patentované pouzdro ECLISSE EWOLUTO®, které umožňuje připevnění kompenzačních pomůcek v blízkosti dveří, a systém HOIST, jež umožňuje pohyb zvedacího zařízení přes průchod, což značně zjednodušuje manipulaci se zdravotně postiženou osobou.

Potřebujete stavební pouzdro do zdiva, nebo do sádrokartonu?

Na obě varianty jsou pouzdra Eclisse připravena. Stavební pouzdra do zdiva mají přesah omítkářské sítě přes kapsu, aby se zajistilo dobré spojení s omítkou. Od roku 2009 došlo ke změně hladkého drátu na vroubkovaný, čímž se vylepšila přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou. Na horní části kolejnice je umístěn polystyren, který slouží jako tepelný most. Pouzdra mají patentovanou odnímatelnou kolejnici, díky které si doplňky, jako je dveřní dovírač apod., můžete pořídit i později.

Největší předností pouzder do sádrokartonu je balíček KIT, což je rozložené stavební pouzdro, které snadno převezete osobním automobilem a na místě pak snadno smontujete. Pokud si však přejete, pouzdro si můžete nechat dodat již smontované, stačí tento požadavek uvést do objednávky. Za tuto službu si neúčtujeme poplatky.

Posuvné dveře se zárubněmi, nebo bez?

Klasikou i mezi posuvnými dveřmi jsou dveře s obložkami, které preferují ti, kdož vnímají dveře jako obraz s rámem. Milovníci moderních trendů naopak sáhnou po bezobložkové variantě se skrytými zárubněmi, kdy dveřní křídlo dosáhne neviditelného efektu. Bezobložková stavební pouzdra Eclisse Syntesis vyřeší i nestandardní požadavky na futuristický interiér.

Vývoj však neustále pokračuje. Dalším krokem v inovaci skrytých zárubní je kolekce 40. Designéři Francesco Valentini a Lorenzo Ponzelli se inspirovali u starobylých staveb, především z románského období a gotiky, kde zeď byla u oken šikmá a rozšiřovala se směrem dovnitř místnosti. Účelem bylo dostat dovnitř místnosti co nejvíce světla i z otvorů o malých rozměrech. Tato zárubeň, navržená speciálně pro Eclisse, se stává diskrétní, ale viditelnou přítomností: dveře jsou viditelné.  Zárubeň už není pouze technickým a funkčním prvkem, ale sama o sobě představuje konečnou úpravu.

Skryté zárubně Battente pro otočné dveře

Pokud doma máte klasické otočné dveře a chcete si je ponechat, ale rádi byste je měli v moderním pojetí se skrytými zárubněmi, máme i pro vás řešení. Se zárubněmi Battente můžete upravit dveře i okolní stěnu stejným nátěrem nebo tapetou.

Jaké dveře si do stavebního pouzdra vyberete?

Ještě jsme vůbec nemluvili o samotných dveřích. Věděli jste, že i tady máte řadu možností? Dřevěné nebo celoskleněné, to už je taková klasika. Nové sklo-hliníkové dveře představují ideální řešení v domácím i pracovním prostředí a vytvářejí iluzi otevřeného a prostorného prostředí, ale zároveň zachovávají pocit soukromí. Vybírat si můžete nejenom barvu dveřního rámu, ale i skla: kromě bílého třeba kouřové, bronzové nebo oboustranné zrcadlo.

Proč Eclisse?

Výrobce Eclisse neustále investuje mnoho finančních prostředků především do vývoje výrobků, nových materiálů a technologií. V minulém období investoval do inovací 29 milionů euro. A právě tyto investice zajišťují Eclisse i do budoucna vedoucí pozici na trhu.