Pouzdro Dvoukřídlé

CO JE POUZDRO DVOUKŘÍDLÉ..

Jedná se o stavební pouzdro, které je určeno pro osazení obložkovou zárubní a pro dvoukřídlé dveře. Osazení obložkové zárubně krásně orámuje okolní stěnu stejným materiálem jako je dveřní křídlo. Stavební pouzdro pro dvoukřídlé dveře je využitelné prakticky do všech místností: koupelny, kuchyně, ložnice i dětských pokojů, do šatny, komory nebo pracovny a všude tam kde je požadavek na velkorysí průchod.

3 METRY ŽÁDNÝ PROBLÉM..

Stavební pouzdro pro obložku lze vyrobit až do výšky 3 metry. Obecně jsou využívány rozměry dle ČSN normy, které udávají tzv. výšku průchodu neboli světlost. Za standardní rozměry je považovaná výška průchodu 197 a 210cm. Dále to pak pokračuje dle Vašeho přání vždy po 10cm, tzn. 220, 230, 240 až do zmíněných třech metrů.

DO ZDĚNÉ NEBO SDK PŘÍČKY..

Stavební pouzdro pro obložku je vyráběno ve dvou variantách dle použitého materiálu na dělící příčku. První varianta je pouzdro pro zděnou příčku, které je opatřeno zdicí, omítkářskou sítí a druhá varianta je pouzdro pro sádrokartonovou příčku, které je připraveno na kotvení do SDK profilů.

PRO OBLOŽKOVOU ZÁRUBEŇ

Toto stavební pouzdro je výhradně určeno pro osazení obložkovou zárubní. Tato zárubeň začistí okolí stavebního pouzdra. Obložková zárubeň je převážně dodávána ve stejném dekoru / materiálu jako je posuvné dveřní křídlo.

SUPER ÚSPORNÉ BALENÍ KIT

Pro verzi do sádrokartonové příčky dodáváme super úsporné balení KIT, které je extrémně kompaktní jak na převoz, tak i na skladování kdy na 1m2 můžete uskladnit až 25 stavebních pouzder pro dvoukřídla. Toto balení Vám i umožnuje sestavení na dva rozměry tl. stěny. Až při instalaci si zvolíte, zda budete mít dokončenou příčku 10 nebo 12,5cm.

MYŠLENO I NA ŘEMESLNÍKY

Například u verze pro sádrokarton jsou předvrtané vodorovné omega profily, které podstatně zrychlí přišroubování SDK desek. Tyto profily najdete u všech typů stavebních pouzder do SDK příčky. Navíc tato vychytávka podstatně zvyšuje pevnost stavebního pouzdra.

8 m² TŘEBA NA VELKÝ BOTNÍK..

Toto je jedna z opravdu nesporných výhod stavebních pouzder! Umožní Vám totiž využít veškerý dostupný prostor pro dveře na maximum. Získáte podstatně více svobody pro umístění jak nábytku, tak dekorací ve Vašem interiéru. Maximálně zvětší užitný prostor i na malých plochách. V případě, že již v projektové dokumentaci budete s pouzdry počítat, tak v průměrném interiéru získáte cca 8m² navíc, který můžete využít např. na velkorysí botník 🙂

NIKDY NENÍ VIDĚT..

Nespornou výhodou každého stavebního pouzdra je to, že není vidět. Pouzdro je buď obezděné nebo obložené sádrokartonem dle typu příčky. Toto je právě ta výhoda, která Vám šetří dnes již tolik potřebný prostor, který můžete využit na cokoli.

DVEŘE SI PĚKNĚ POVODÍME..

Určitě si říkáte, jak to, že se to křídlo v pouzdru nekymácí, když je bezbariérové, nikde žádný práh ani vodicí lišta v podlaze.. To jsou přesně ty promyšlené detaily! V ústí pouzdra je dokonale vycentrovaný tzv. vodící trn, který je takřka neviditelný. Ve spodní části dveřního křídla je vyfrézovaná drážka, která spolu s tímto trnem drží křídlo, tam kde má být.

PŘESNOST NA 1.MÍSTĚ – ROZPĚRA (patentováno)

Patentovaná instalační rozpěra slouží k přesnému vyrovnání pouzdra a vymezení přesné šířky průchodu. U vybraných produktů je navíc uvnitř pouzdra vložena delší a robustnější pozinkovaná rozpěra, která se vytáhne a připevní na protilehlou stojinu.

BAJONETOVÁ KOLEJNICE (patentováno)

Pohoda, klídek a “patentáček” s pozdějšími případnými úpravami. Všechna naše stavební pouzdra mají odnímatelnou, bajonetovou kolejnici. Díky tomu lze kolejnici lehce i po zabudování pouzdra vyndat a provádět jakékoli úpravy, např. přenastavit doraz a utopení dveřního křídla, přidat příslušenství, atd.

NOSNOST VOZÍČKŮ 100KG

Bezúdržbové a bezproblémové vozíčky a kuličková ložiska zajistí dlouho životnost posuvného systému. Dodáváme pro nosnost dveřního křídla 100kg nebo na vyžádání do 150kg.

UTOPÍME, NEUTOPÍME..

Každé naše stavební pouzdro pro obložku obsahuje regulovatelné zarážky dveřního křídla. Zarážka je umístěna vně kolejnice a lze s ní korigovat jako moc je dveřní křídlo utopené v kapse pouzdra. Zarážku lze instalovat i po zabudování pouzdra.

SPECIÁLNÍ VÝZTUHY

Speciální svislé výztuhy zajišťují maximální pevnost a odolnost celého pouzdra. Jsou navrženy tak, aby se zdicím materiálem tvořily jeden ucelený a pevný celek.

ŽÁDNÉ PRASKÁNÍ OMÍTKY!

Speciálně navržená a konstruovaná omítkářská síť, zamezuje případnému praskání omítky. Omítkářská síť je vyrobena z perforovaného drátu, což maximalizuje přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou.

ŘEMESLNÁ SYMFONIE U VÁS DOMA..

Konstrukce našich stavebních pouzder pro obložku byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženou ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomie, praktičnost a obrovskou pevnost našich pouzder, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

TUNNING..

BIAS - Tichý dovírač

Jednostranný BIAS nebo oboustranný BIAS je tichý dovírač dveřního křídla. Plynule a tiše zpomaluje posuvné křídlo ve fázi zavírání. Dovírač je zcela skryt vně kolejnice a není tudíž viditelný. Je vhodný pro všechny typy posuvných dveří od šířky 700mm. U dveří nad 40kg je třeba manuální dovření křídla.

PUSH PULL

Je elegantní a funkční doplněk pro posuvné dveře, který umožňuje pouhým stlačením pohodlné vysunutí dveřní křídla z kapsy stavebního pouzdra. Tlačítko PUSH&PULL lze instalovat na dveřní křídlo i dodatečně.

Synchronizace

Dobrá vychytávka pro dvoukřídlé dveře, která Vám umožní aby se obě dveřní křídla otevírala a zavírala současně / synchronně. Což znamená zjednodušení manipulace s dveřmi, hlavně u širokých průchodů.

Držáky pro celosklo

Držák pro celosklo – dva typy držáků pro případ, že byste stavební pouzdro osadili celoskleněnými dveřmi. Držák “výřez”, je třeba předem do celoskla vyřezat potřebné otvory pro osazení, nebo držák “klips” pro dveře bez nutnosti frézování otvorů, funguje jako kleště. Obojí pro celoskleněné dveře o síle 8 nebo 10 mm.

Al profil

Tento profil ve tvaru “U” je určen pro snížení opotřebení a zamezení deformací dveřního křídla ve spodní části křídla, kde je velice namáhán a to díky kontaktu s tzv. vodícím trnem. Profil dává dveřním křídlu vetší odolnost. Do dveřního křídla je nutné vyfrézovat drážku, do které se následně profil vsune.

Pouzdro dvoukřídlé

Stavební pouzdro pro dvoukřídlé dveře si můžete pořídit, když si přejete velký průchod mezi místnostmi, které jsou dveřmi oddělené, ale zároveň je můžete kdykoliv otevřením propojit. S pouzdry pro posuvné dveře vytvoříte velkolepý prostor – dveře zmizí ve zdi a nepřekáží, když je nepotřebujete. Když máte posuvné dveře do stavebního pouzdra, můžete plnohodnotně využívat obě části stěny, kam se dveře zasouvají. Nic vám nepřekáží, máte domov bez bariér. S obložkou budou vaše dveře působit klasicky jako obraz s rámem, budete mít příjemný pocit ohraničení průchodu.

Do stavebního pouzdra s obložkou si můžete vybrat z různých typů dveří – dýhované, lakované, skleněné. Vždy je důležité, aby obložka se zvolenými dveřmi ladila. S dvoukřídlými pouzdry a skleněnými posuvnými dveřmi se prostor nejenom esteticky zvětší, ale i prosvětlí.

Velkou výhodou je také, že bydlení s posuvnými dveřmi do zdi je bezbariérové a můžete jím usnadnit život lidem s různými omezeními. Komfort dvoukřídlých pouzder můžete zvýšit užíváním příslušenství, jako je tichý doraz, synchronizace pro dvoukřídlo atd.

TECHNICKÉ INFORMACE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - KATALOGY

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA