Pouzdro Ewoluto

CO JE POUZDRO EWOLUTO..

Toto speciální stavební pouzdro pro posuvné dveře je první pouzdro, které se díky své speciální konstrukci proměňuje ve skutečnou stěnu, do které můžete vrtat a připevňovat takřka cokoli. Ewoluto je stavební pouzdro, které má vlastnosti, jako zděná příčka. Běžné pouzdro není určeno pro zavěšení nábytku, protože do jeho konstrukce by se nemělo vrtat. Toto pouzdro má zesílenou konstrukci, právě pro tento účel, aby na ně bylo možné připevnit jakýkoli nábytek: kuchyně, skříně, regály, police atd.

SPECIÁLNÍ KONTRUKCE – AŽ 360kg!

Testování tohoto speciálního pouzdra ve spolupráci se specializovaným institutem CSI bylo bezpečnostním testem zatížením dosaženo certifikované nosnosti pouzdra 360kg – posouváme limity!

PRO ZÁTĚŽOVÉ PROSTORY!

Výrobce věnuje velkou pozornost výzkumu nejrůznějších inovativních řešení. Cílem je umožnit handicapovaným lidem pohodlné, funkční a bezbariérové bydlení. A právě také pouzdro Ewoluto je určeno k podpoře speciálních zařízení. Umožňuje připevnění kompenzačních pomůcek v blízkosti dveří. Toto využití je vhodné i pro nemocniční a rehabilitační zařízení.

POUZE PRO ZDĚNOU PŘÍČKU

Toto speciální stavební pouzdro, je díky své konstrukci určeno výhradně pro použití pouze do zděné příčky. Nelze tedy osadit do sádrokartonové příčky.

DVOUKŘÍDLÉ DVEŘE, ŽÁDNÝ PROBLÉM

V případě potřeby velkého nebo většího průchodu je i u tohoto pouzdra možné využít variantu pro dvoukřídlé dveře. Z jedné strany můžete zavěsit kuchyň a z druhé strany třeba novou obývací stěnu od truhláře.

PRO OBLOŽKOVOU ZÁRUBEŇ

Toto stavební pouzdro je výhradně určeno pro osazení obložkovou zárubní. Zárubeň začistí okolí stavebního pouzdra. Obložková zárubeň je převážně dodávána ve stejném dekoru / materiálu jako je posuvné dveřní křídlo.

8 m² TŘEBA NA TRUCOVNU..

Toto je jedna z opravdu nesporných výhod stavebních pouzder! Umožní Vám totiž využít veškerý dostupný prostor pro dveře na maximum. Získáte podstatně více svobody pro umístění jak nábytku, tak dekorací ve Vašem interiéru. Maximálně zvětší užitný prostor i na malých plochách. V případě, že již v projektové dokumentaci budete s pouzdry počítat, tak v průměrném interiéru získáte cca 8m² navíc, který můžete využít např. na trucovnu 🙂

NIKDY NENÍ VIDĚT..

Nespornou výhodou stavebního pouzdra Ewoluto je to, že není vidět. Pouzdro je buď obezděno nebo obloženo sádrokartonem dle typu příčky. Toto je právě ta výhoda, která Vám šetří dnes již tolik potřebný prostor, který můžete využit na cokoli.

DVEŘE SI PĚKNĚ POVODÍME..

Určitě si říkáte, jak to, že se křídlo v pouzdru nekymácí, když je bezbariérové, nikde žádný práh ani vodicí lišta v podlaze.. To jsou přesně ty promyšlené detaily! V ústí pouzdra je dokonale vycentrovaný tzv. vodící trn, který je takřka neviditelný. Ve spodní části dveřního křídla je vyfrézovaná drážka, která spolu s tímto trnem drží křídlo tam, kde má být.

BAJONETOVÁ KOLEJNICE (patentováno)

Pohoda, klídek a “patentáček” s pozdějšími případnými úpravami. Všechna naše stavební pouzdra mají odnímatelnou, bajonetovou kolejnici. Díky tomu lze kolejnici lehce i po zabudování pouzdra vyjmout a provádět jakékoli úpravy, např. přenastavit doraz a utopení dveřního křídla, přidat příslušenství, atd.

NOSNOST VOZÍČKŮ 100KG

Bezúdržbové a bezproblémové vozíčky a kuličková ložiska zajistí dlouho životnost posuvného systému. Dodáváme pro nosnost dveřního křídla 100kg nebo na vyžádání do 150kg.

EXTRÉMNĚ SILNÁ KONSTRUKCE

Speciální svislé výztuhy zajišťují maximální pevnost a odolnost celého pouzdra. Jsou navrženy tak, aby se zdicím materiálem tvořily jeden pevný celek.

ŽÁDNÉ PRASKÁNÍ OMÍTKY!

Speciálně navržená a konstruovaná omítkářská síť, zamezuje případnému praskání omítky. Omítkářská síť je vyrobena z perforovaného drátu, což maximalizuje přilnavost sítě mezi pouzdrem a omítkou.

ŘEMESLNÁ SYMFONIE U VÁS DOMA..

Konstrukce našich stavebních pouzder pro obložku byla dlouhá léta vyvíjena a testována. Bylo dosaženou ideální konstanty technických inovací a vyladění těch nejlepších možných materiálů. Nyní Vám můžeme nabídnout dokonalou ergonomii, praktičnost a obrovskou pevnost našich pouzder, dotaženou do toho nejmenšího detailu.

TUNNING..

BIAS - Tichý dovírač

Jednostranný BIAS nebo oboustranný BIAS je tichý dovírač dveřního křídla. Plynule a tiše zpomaluje posuvné křídlo ve fázi zavírání. Dovírač je zcela skryt vně kolejnice a není tudíž viditelný. Je vhodný pro všechny typy posuvných dveří od šířky 700mm. U dveří nad 40kg je třeba manuální dovření křídla.

PUSH PULL

Je elegantní a funkční doplněk pro posuvné dveře, který umožňuje pouhým stlačením pohodlné vysunutí dveřní křídla z kapsy stavebního pouzdra. Tlačítko PUSH&PULL lze instalovat na dveřní křídlo i dodatečně.

Samozavírání

Samozavírání je elegantní mechanický systém, který posuvné dveřní křídlo samo zavře. Stačí projít dveřmi a křídlo se samo zavře. Systém samozavírání není vidět a rychlost zavření lze kdykoli upravit. Tento systém nelze instalovat dodatečně – musí se s ním počítat před výrobou dveří a obložky.

Držáky pro celosklo

Držák pro celosklo – dva typy držáků pro případ, že byste stavební pouzdro osadili celoskleněnými dveřmi. Držák “výřez”, je třeba předem do celoskla vyřezat potřebné otvory pro osazení, nebo držák “klips” pro dveře bez nutnosti frézování otvorů, funguje jako kleště. Obojí pro celoskleněné dveře o síle 8 nebo 10 mm.

Al profil

Tento profil ve tvaru “U” je určen pro snížení opotřebení a zamezení deformací dveřního křídla ve spodní části křídla, kde je velice namáhán a to díky kontaktu s tzv. vodícím trnem. Profil dává dveřním křídlu vetší odolnost. Do dveřního křídla je nutné vyfrézovat drážku, do které se následně profil vsune.

Stavební pouzdro Ewoluto

Stavební pouzdro pro jednokřídlé posuvné dveře Ewoluto je první pouzdro, které se díky své speciální skladbě proměňuje ve skutečnou stěnu, do které můžete vrtat a připevnit na ni nejen skříňky, regály, police, ale třeba i sprchový kout. Běžná stavební pouzdra nejsou uzpůsobená pro zavěšení nábytku, protože do jejich konstrukce by se nemělo vrtat. Pouzdro Ewoluto má ale zesílenou konstrukci, aby na ně bylo možné připevnit jakýkoli nábytek a zařízení.

Ewoluto umožní handicapovaným lidem pohodlné, funkční a bezbariérové bydlení. Právě pouzdro Ewoluto je určeno k podpoře speciálních zařízení, protože umožňuje připevnění kompenzačních pomůcek v blízkosti dveří. Pouzdra s posuvnými dveřmi jsou sama o sobě velmi účinným řešením pro osoby se zdravotním postižením. Je mnohem snazší projíždět průchodem s posuvnými dveřmi, kde nejsou žádné prahy a překážející otočné dveře. Osoba na vozíčku může mnohem jednodušeji otevřít i zavřít dveře, aniž by bylo nutné se složitě otáčet. Stejně tak ocení posuvné dveře i osoby používající např. chodítka či jiné kompenzační pomůcky, lidé nevidomí či zrakově postižení.

Systém posuvných dveří v těchto případech dává ještě vyšší smysl, než je jen úspora místa, protože může ulehčit osobám s omezením každodenní život.

TECHNICKÉ INFORMACE

KE STAŽENÍ - TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - MONTÁŽNÍ ZÁLEŽITOSTI

KE STAŽENÍ - KATALOGY

KE STAŽENÍ - CAD KNIHOVNA