10
Led

Je bezobložkové pouzdro to pravé pro vás?

Pokud jste se dostali až na tuto stránku, tak vás asi zajímá, jak vyřešit nové dveře ve vašem prostoru. Asi už si kladete otázky jako: chci radši klasiku – otočné dveře se zárubní, nebo moderní – zasouvací dveře s neviditelnou zárubní, nebo jinou kombinaci? Pojďme se na to podívat zblízka.

Pro milovníky moderních trendů

Důvodů, proč zvolit bezobložkové stavební pouzdro, může být hned několik:

  • Hledáte designově čisté řešení do nového luxusního interiéru.
  • Potřebujete v malém prostoru ušetřit místo.
  • Myslíte na své děti a chcete jim dopřát zajímavý hravý prvek.
  • Chcete zajímavě vyřešit vstup do spíže nebo do šatny.

Bezobložkové stavební pouzdro vám pomůže vyřešit tyto požadavky a dá vám prostor pro zdůraznění minimalismu ve vašem domově. Zůstanou jenom čisté linie bez zbytečných zdobných prvků se skrytými funkčními prvky, v nichž budete moci svobodně dýchat.

Posuvné dveře jsou nejenom elegantní, i když na sebe díky bezobložkovému pouzdru příliš neupozorňují, ale rafinovaně ušetří spoustu místa, což je důležité zejména v malých bytech. Možná si na dveře bez rámu budete muset chvíli zvykat, někdy je dokonce i hledat nebo si je plést se skříní, časem jim ale určitě přijdete na chuť.

Nechte své dveře zmizet

Dveře, které po svém otevření doslova zmizí a nikde nepřekážejí, představují šikovnou alternativu ke klasickým otočným dveřím, které potřebují dostatek místa. Stavební bezobložkové pouzdro obsahuje prvky a konstrukční detaily, díky kterým můžete otvor ve stěně ozdobit stejným způsobem jako okolní zeď, což umožňuje dokonalé maskování konstrukce. K tomu můžete pořídit i speciální dveře, na které lze nanášet malbu či tapetu. Právě tyto detaily vytváří zcela překvapivý efekt neviditelných dveří.

Kovová konstrukce pro zasouvání dveří do zdi

Stavební pouzdro je kovová konstrukce, která umožňuje, aby se posuvné interiérové dveře zasouvaly do stěny (zděné nebo sádrokartonové). Můžete se setkat také s termínem rám nebo kapsa pro posuvné dveře. Pouzdro se skládá z kapsy pro dveře, horní kolejnice a dorazového dílu.

Pouzdro musí splňovat určité požadavky na spolehlivost a dobu použitelnosti:

  • pouzdro musí být stejně odolné jako stěna a musí umožňovat jeho údržbu bez ovlivnění stěny;
  • vozíky a kolejnice musí umožňovat plynulý pohyb a musí mít možnost snadné instalace náhrady v případě poškození;
  • je to nedílná součást stěny, konstrukce pouzdra nesmí měnit vzhled a konzistenci stěny;
  • pouzdro, které lze snadno sestavit a nainstalovat i bez odborného personálu a chrání produkt v průběhu času. Veškeré údržbářské práce nebo instalace příslušenství v pozdější době musí být možné bez ovlivnění struktury stěny.

Zabudování stavebního pouzdra

Na stavební pouzdro je třeba myslet už ve fázi hrubé stavby. V té době už budete vědět, zda budete mít stěny zděné nebo ze sádrokartonu, na tom záleží i výběr stavebního pouzdra. U verze do ZDIVA se počítá od čisté šířky průchodu 600 až 1315 mm a od čisté výšky průchodu 1000 až 2700 mm, u verze do sádrokartonu od čisté šířky průchodu 600 až 2000 mm a od čisté výšky průchodu 1000 až 3000 mm. Montážní rozpěry, dorazový díl, kartáčové lišty (patentováno) a další konstrukční detaily eliminují riziko deformace pouzdra během montáže i v průběhu času.

Syntesis® Line – řešení s dokonale moderním charakterem

Syntesis® Line vytvoří minimalistické prostředí a jeho vlastnosti umožní vyniknout jakémukoli typu nábytku. Odstraněním obložek kolem dveří získá celá místnost rázem úplně jinou dimenzi. Kombinací se systémem Syntesis Sokl vytváří řešení kontinuity s celým povrchem stěny. Dále si můžete funkce pouzdra Syntesis® Line vylepšit příslušenstvím, jako je tichý doraz BIAS, stlačítkem PUSH&PULL atd.

Nemusíte mít všude stejné dveře

Zdá se vám, že mít bezobložková pouzdra všude, je moc? Můžete je využít jenom někde. Hodí se třeba do šatny, kde mohou dveře vypadat jako vstup do vestavěné skříně, které jsou méně nápadné. Další využití najdou v kuchyni jako vstup do spíže, kde ho můžete sladit se zbytkem kuchyně tak, že vyberete stejný materiál na pracovní skříňky i dveře do spíže. Vše bude dokonale sladěné. Hodit se posuvné dveře budou i do dětského pokoje, kde nabízí řadu možností, jak si s nimi vyhrát.

Projděte si naše stránky a hledejte další možnosti!