10
Led

Stavební pouzdra Vám ušetří místo!

Poptávka po malometrážních bytech stále roste, hlavně ve větších městech, kam se stěhuje hodně mladých lidí kvůli studiu nebo za prací, také starší lidé mění větší bydlení za menší, které zvládnou s ubývajícími silami obstarat a zaplatit. V takovém malém bytě 1+1 se počítá s každým centimetrem a všechno má své místo. Spoustu prostoru ušetří posuvné dveře a jejich spojením se stavebním pouzdrem získáte místa ještě víc a máte nové možnosti uspořádání a dekorování. Až 8m2 na běžném bytě k dobru 🙂

Stavební pouzdra s posuvnými dveřmi splňují veškeré požadavky na takové moderní bydlení. Samotné posuvné dveře jsou velmi vtipným prvkem, který udělá z interiéru designově pojatý skvost, zároveň ale vyřeší i všechny jeho případné problémy. Ne každý moderní byt či dům si může dovolit plýtvat prostorem, právě naopak – s pomocí různých rafinovaných interiérových vychytávek se majitelé snaží ušetřit každý centimetr. Zasunutím do stavebního pouzdra dveře prostě zmizí a najednou vznikne větší prostor pro společnost přátel.

Výhoda všech posuvných dveří do stavebního pouzdra je, že při otevření nepřekáží v prostoru a nezabírají místo jako dveře otočné. Instalace posuvných dveří na stěnu nevyžaduje velký stavební zásah, ale dveře jsou stále vidět a pořád zbytečně zabírají místo na jedné straně stěny, kam se při otevření posouvají. Posuvné dveře do pouzdra celé zajedou do zdi a prostor okolo dveřního průchodu je stále otevřený a volný. To může být důležité třeba pro umístění nábytku nebo obrazů. Obzvláště malé místnosti získají možnost využití okolního prostoru.

Stavební pouzdra se přizpůsobí vašim potřebám a požadavkům

Přestože jsou stavební pouzdra ceněna pro svou úspornou funkci, jsou i vynikajícím řešením k diskrétnímu oddělení prostorů, šatních skříní, spíží a dalších místností. Při výběru většího rozměru pouzdra spoluvytváří moderní a designové prostředí, ve kterém se dle potřeby přeměňují menší místnosti na velký otevřený prostor. S posuvnými dveřmi máte možnost využít i další velmi netradiční řešení. Jedná se o obloukové dveře nebo teleskopické dveře o šířce až 4 metry. Pouzdro je ideální řešení pro byty, kde není tak velký prostor pro klasické otočné dveře. Pro každou situaci prostě existuje konkrétní model pouzder.

Otvor pro vaše stavební pouzdro

Stavební pouzdra pro ČR jsou dodávána ve standardních českých rozměrech, tzn. dveře šířky 60, 70 až 110 cm na výšku 197 cm. Vyrábí se ale také pouzdra atypická od šířky 60 do 150 cm a do výšky od 50 do 290 cm.

Stavební otvor je určen velikostí konkrétního pouzdra. Jde o celkovou šířku pouzdra (tj. kapsa včetně kolejnice a profilů) a celkovou výšku pouzdra (počítáno od čisté podlahy po vršek držáku kolejnice). U pouzder do zdiva je nutno ještě připočítat rezervu pro ukotvení.

Vybírejte ze Syntesis® Collection

Kolekce Syntesis® zahrnuje skryté zárubně a bezobložková stavební pouzdra, která nepotřebují žádnou obložku. Vše za účelem dosažení zcela hladké stěny. Cílem řady Syntesis® Collection je ponechat celý prostor pro vaši kreativitu. S kolekcí Syntesis můžete vaše domácí prostředí pojmout zcela podle vašich představ a vašeho vkusu. Vaše zeď vám poslouží jako plátno, které doplníte kresbami, obrazy nebo tapetami. Vyzdobte váš interiér podle libosti nebo ho nechte beze změn v neutrálních barvách. Díky úplnému splynutí pouzdra se stěnou vytváří Syntesis® Line efekt neviditelných posuvných dveří. V nabídce jsou i speciální dveře, na které lze nanášet malbu či tapetu. Právě tato možnost vytváří zcela překvapivý efekt neviditelných dveří.

Podívejte se na různé možnosti, které vám bezobložková pouzdra nabízejí!